Коротко / Панорама дня
Найбільшу довіру мають церква, ЗМІ, Збройні сили та Президент — результати соцопитування
В Україні за останні півроку сталося падіння рівня громадської довіри до всіх органів влади та до значної кількості соціальних інституцій. Як повідомляє «Укрінформ», про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного на замовлення Лабораторії законодавчих ініціатив компанією TNS в Україні. За період з вересня минулого року по лютий нинішнього року рівень довіри до Верховної Ради скоротився на 2,7%, до уряду — на 6,8%, до Президента — на 10,3%. Однак, як зазначають організатори опитування, голова Ради лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут та експерти цієї громадської організації Олександр Заславський та В’ячеслав Шрамович, нині серед органів влади найбільше українці довіряють Президентові (31%). «Простежується падіння рівня довіри до судів (на 7,3%), прокуратури (5,7%), міліції (7,6%), Служби безпеки України (6,7%), місцевих державних адміністрацій (7%) та місцевих рад (5%). Дещо знизився рівень довіри до українських ЗМІ (на 4,4%). Єдині позитивні зміни спостерігаються у ставленні до західних ЗМІ. Тут рівень довіри виріс на 2,9%», — зазначив голова Ради лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут. Згідно із соціологічним дослідженням, нині громадяни найбільше довіряють церкві (67,1%) ЗМІ — (46,4%) і Збройним силам (40,1%). Найменше довіри до судів (14,3%), прокуратури (17%), міліції (17,4%) та Верховної Ради (18,7%).
«Океан Ельзи» отримав російську музичну премію
Український гурт «Океан Ельзи» отримав російську премію «Чартова дюжина». Про це повідомив сайт www.unn.com.ua з посиланням на прес-службу ОЕ. Четверта щорічна церемонія вручення цієї нагороди пройшла у Москві у СК «Олімпійський». Українські музиканти були премійовані за пісні «Бiльше для нас» і «Я так хочу», які потрапляли на верхню сходинку чарту «Нашого радіо» — засновника премії. 2010 року організатори вирішили спростити підхід до вибору переможців: замість окремих номінацій — «Краща група», «Краща пісня» або «Кращий альбом» — призи присуджувалися музикантам, чиї композиції змогли протриматися у чарті «Нашого радіо» впродовж значного часу. Окрім «Океану Ельзи», учасниками церемонії 2011 року стали: «Аліса», «Бі-2», «Нічні снайпери», Найк Борзов, «Король і Шут», «СерьГа», «Арія», «Ляпіс Трубецькой», В’ячеслав Бутусов та інші. Деякі з переможців, які не змогли приїхати на вручення премії, записали відеозвернення. Серед них — Земфіра, яка отримала приз за пісню «Поцілунки», «Сплін», перемогу якому принесла композиція «Лист», «Машина часу» з композицією «Покинутий Богом світ» і група «Епідемія» з піснею «Повернися». Спеціальним гостем церемонії стала білоруська група Ляпіс Трубецькой, яка виконала пісні «Священний вогонь» і «Я вірю». У перервах лідер колективу читав свої вірші, які він пише під псевдонімом Юзік Кілєвіч.
Митці шукають кращого фотопортретиста країни
В Україні розпочався III Національний конкурс імені Степана Назаренка «Фотопортрет 2011». Він був започаткований в Івано-Франківську 2007 року — у рік 75-річчя Степана Григоровича Назаренка (1932—2006). Цим фотоконкурсом прикарпатська фотографічна спільнота засвідчила пошану до патріарху української фотографії і своє намагання продовжити та розвинути найкращі традиції української фотопортретистики. Виставка проводиться під патронатом міжнародного фоторуху «Зображення без кордонів» (ISF — Image sans Frontiere) і Національної спілки фотохудожників України. До участі запрошуються всі фотографи України. Останній день прийому робіт 23 березня 2011 року, повідомляє оргкомітет конкурсу. До складу журі увійшли Вадим Козловський (Вінниця), Володимир Лелюк (Харків) та Дмитро Петрина (Івано-Франківськ), які розглядатимуть надіслані роботи 26—27 березня. «День» як інформаційний партнер та член журі конкурсу теж вручить свій спеціальний приз кращому, на думку редакції, фотопортретисту. А вже 5 травня в Івано-Франківську відбудеться урочисте відкриття виставки. Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитися на сайтах: photospilka.com та photowest.if.ua.
АМКУ розбирається з підвищенням цін на борошно
Антимонопольний комітет України проводить розслідування щодо підвищення цін на борошно в Україні. Про це повідомила заступник голови АМКУ Олена Чернельовська, передає «Главред» із посиланням на УНІАН. За її словами, на сьогодні в Україні немає дефіциту борошна. «На сьогодні дефіциту борошна не існує... Ми проводимо дослідження щодо цього цінового сплеску, який стався на полицях наших магазинів, — чи є він результатом погоджених дій, чи це результат чиєїсь провокації», — сказала Чернельовська.
Байден про Росію без альтруїзму
Віце-президент США Джо Байден показав російському прем’єрові Володимиру Путіну вигоди співпраці. На зустрічі в Білому домі він визнав, що Росія — велика країна, і заради загальних інтересів, а зовсім не з альтруїзму, потрібно зближуватися. Джо Байден вважає, що настав час економічного перезавантаження. Він пояснив інтерес американського бізнесу щодо російського ринку тим, що в Росії, порівняно з Китаєм, «найкращий інжиніринг». «Завдяки вашому титану літають наші літаки, які ви купуєте», — зазначив віце-президент. Зі свого боку прем’єр Путін порушив питання безвізового режиму з США. «Якби ми з вами домовилися раніше, ніж із Європою, це було б історичним кроком у розвитку міжнародних відносин. Це зламало б усі старі стереотипи», — сказав глава російського уряду. На це Байден відповів, що курс на зближення з Росією підтримує й адміністрація Обами. Джо Байден також зустрівся з активістами російських неурядових організацій. Під час бесіди він їх запевнив, що Вашингтон зацікавлений у розвитку демократії й громадянських свобод.
Далай-Лама відмовився від статусу політичного лідера Тібету
Учора духовний лідер Тібету Далай-Лама прийняв рішення відмовитися від свого політичного статусу та передати повноваження старшому міністрові уряду у вигнанні, повідомляє The Los Angeles Times. За відомостями The Guardian, для цього він попросив внести відповідні зміни до «Хартії Тібету у вигнанні», виконує функції конституції. Свою заяву Далай-Лама зробив в індійському місті Дхарамсала, де базується уряд Тибету у вигнанні. У своїй промові керівник Тібету дав зрозуміти, що звання духовного лідера він збереже. «Мій намір передати владу не має нічого спільного з бажанням уникнути відповідальності», — заявив він. Як пише The Guardian, виступ Далай-Лами був приурочений до річниці повстання в Тібеті 1959 року, після якого лідер Тібету був вимушений покинути країну й вирушити у вигнання. Крім того, промова прозвучала напередодні виборів нового старшого міністра уряду у вигнанні, які мають відбутися наступного тижня.
Каддафі призначив винагороду за впіймання лідера повстанців
Муаммар Каддафі пообіцяв 500 тисяч лівійських динарів (близько 410 тис. американських доларів) за упіймання голови Тимчасової національної ради Лівії Мустафи Абдель Джаліля. Згідно з оголошенням, адміністрація Каддафі виплатить цю суму тому, хто спіймає й передасть режиму «шпигуна на ім’я Абдель Джаліль». За інформацію, яка допоможе його зловити, обіцяно 200 тис. динарів. Тимчасова національна рада була створена наприкінці лютого на території, яку на той час контролювали повстанці. Незабаром після цього опозиція оголосила раду єдиним легітимним органом влади в Лівії. Її очолив колишній міністр юстиції Абдель Джаліль. Учора в Брюсселі відбулися консультації міністрів оборони та закордонних справ країн НАТО та ЄС з приводу ситуації в Лівії. На них також торкнулися теми створення зони, вільної від польотів. «Ми не готуємо інтервенції до Лівії, — заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен. — Ми просто вживаємо необхідних заходів, щоб, якщо знадобиться, бути готовими до будь-якого несподіваного повороту подій». Крім того, вчора Росія також приєдналася до санкцій ООН проти Лівії.
Китай не проводитиме реформи за західним зразком
Голова парламенту КНР У Банго заявив, що Китай ніколи не стане багатопартійною демократією та не проводитиме реформи за західним зразком. За словами У Банго, який є другою людиною в китайській політичній системі, відхід від діючої системи може призвести до соціальної нестабільності в країні, передає Бі-Бі-Сі. Нагадаємо, що раніше глава КНР Ху Цзіньтао під час візиту до США визнав, що в Китаї «ще багато чого належить зробити» у сфері прав людини. У свою чергу, колишній кандидат у президенти США, сенатор від Республіканської партії Джон Маккейн заявляв, що події на Близькому Сході, зокрема падіння режиму Хосні Мубарака, котрий правив країною понад 30 років, мусять стати попередженням для влади Китаю, де, на думку американського політика, не дотримуються принципів демократії.
Випуск газети №:
№42, (2011)Рубрика
Панорама «Дня»