Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / Панорама дня

21 січня, 00:00

Помічник Держсекретаря США: Чехія дала Україні перший «дзвінок»

США вважають, що надання політичного притулку екс-міністру економіки України Богдану Данилишину в Чехії має стати певним сигналом для Києва. Про це заявив учора в Брюсселі помічник Держсекретаря США з питань демократії та прав людини Томас О. Меліа, передає Ліга. «Я думаю, що рішення чеського уряду має стати сигналом для уряду України відносно того, як Європа і міжнародне співтовариство сприймає ці процеси... як шлях розвитку України сприймається міжнародним співтовариством», — зауважив Томас О. Меліа. Водночас, за словами представника американської адміністрації, поки що зарано говорити про можливу міжнародну ізоляцію української влади. Він також зазначив, що певні процеси в Україні викликають занепокоєння в США. Серед таких процесів — вибіркове застосування правосуддя. Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ Чехії 13 січня 2011 року ухвалило рішення про надання Богдану Данилишину політичного притулку. Як повідомив його адвокат Ігор Фомін, 14 січня Богдана Данилишина було випущено на свободу, за рішенням міського суду столиці Чехії.

«Фронт Змін», «За Україну!» та УРП «Собор» у День Злуки зберуть велику карту України

22 січня, в День Соборності України «Фронт Змін», «За Україну!» та УРП «Собор» проведуть акцію «Ми — єдиний народ». Центральний майданчик буде на Контрактовій площі в Києві, свої майданчики будуть також у кожній області. В акції «Ми — єдиний народ» візьмуть участь активісти всіх територіальних організацій «Фронту Змін», а також представники партій «За Україну!» та УРП «Собор», народні депутати від фракції «Наша Україна — Народна Самооборона». «Загальноукраїнську акцію «Ми — єдиний народ» ми готували задовго до Дня Соборності — повідомила прес-секретар лідера «Фронту Змін» Арсенія Яценюка Іванна Коберник. — Ми довго думали, який символ може найбільш яскраво продемонструвати єдність України — без зайвого пафосу, але з емоцією. І вирішили, що найкраще це завдання виконає карта нашої гарної країни. Тому на Контрактовій площі ми збиратимемо величезний пазл — карту України розміром 160 квадратних метрів, 10 на 16 метрів. Карти-пазли зберуть також у кожній області. Ми навіть подали заявку до Книги рекордів України. Можливо, їх зацікавить наша акція», — повідомила Іванна Коберник. У Києві на Контрактовій площі також відбудеться телеміст зі Львовом і Луганськом. Завершиться акція невеликим концертом. Початок акції «Ми — єдиний народ» об 11.00.

Європарламент вимагає від ЄС ввести санкції проти Білорусі

Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій вимагає заборонити в’їзд до Європи білоруським чиновникам, суддям та керівникам силових структур, причетним до придушення безладів після виборів президента Білорусі 19 грудня. Зняття цих санкцій обумовлене звільненням лідерів опозиції, заарештованих у зв’язку з виборами. Багато з них були кандидатами в президенти. Автори резолюції категорично засудили застосування сили з боку білоруської міліції та КДБ і вимагають незалежного міжнародного розслідування грудневих подій. Крім того, члени Європарламенту закликали провести голосування заново, відповідно до міжнародних стандартів. Санкції ЄС проти близько 40 білоруських посадових осіб, звинувачених у причетності до фальсифікацій результатів попередніх президентських виборів, спочатку були введені 2006 року. 2008 року дія заборони на в’їзд була припинена стосовно 36 осіб, включаючи президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Китай та США «зацікавлені у взаємних успіхах»

Президент США Барак Обама високо оцінив відносини Америки з Китаєм, зауваживши, що обидві країни зацікавлені в успіхах одна одної. Вітаючи в Білому домі китайського голову Ху Цзіньтао, Обама заявив, що співробітництво Китаю та США сприятиме процвітанню й безпеці обох держав. Американська адміністрація зробила все, аби високому гостю були надані всі почесті, якими має супроводжуватися державний візит. До прибуття Ху Цзіньтао біля Білого дому вистроїлася почесна варта. Військовий оркестр зіграв гімни обох країн під акомпанемент салюту з 21 знаряддя. Після цього обидва керівники привіталися з запрошеними на церемонію представниками громадськості та звернулися до сотень людей, які перебували за огорожею будівлі. Президент США нагадав про зустріч одного зі своїх попередників Джиммі Картера з Ден Сяопіном 1979 року, після якої відносини між двома країнами, що пережили 30-річний період охолодження, значно потеплішали. За словами Барака Обами, нинішній візит закладе основу для наступних 30 років тісного співробітництва. Проте у своїй промові він також зачепив досить делікатне питання про права людини. «Історія демонструє, що суспільства гармонійніші, нації успішніші, а світ справедливіший, коли надається високе значення правам і відповідальності націй та народів, у тому числі і загальним правам кожної людини», — зауважив американський лідер. У відповідь глава КНР зазначив: «Наша партнерська співпраця має грунтуватися на взаємній повазі. Ми живемо у різноманітний і багатобарвний час. Китай та Сполучені Штати повинні поважати корінні інтереси іншої країни і обраний нею шлях розвитку. Ми маємо поглиблювати взаєморозуміння і взаємну довіру, розширювати сфери спільних інтересів шляхом діалогу, зв’язків і обмінів на різних рівнях».

Кемерон пропонує альянс країн Північної Європи

Прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон закликав балтійські та скандинавські країни створити «альянс спільних інтересів». Заява британського прем’єра прозвучала напередодні саміту в Лондоні, на який з’їхалися глави урядів Данії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Фінляндії, Швеції та Естонії — країн, які Кемерон назвав «авангардом» економічного зростання в Європі. Товарообіг Великої Британії з країнами Північної Європи нині складає 54 млрд. фунтів стерлінгів (86,30 млрд. доларів). Це порівнянно з об’ємом британської торгівлі з такими країнами, як Франція або Китай. На думку Кемерона, країни Північної Європи можуть поділитися з Британією своїм досвідом освоєння високих і екологічних технологій та реформування системи соціального забезпечення. Подібно до Британії, деякі з цих країн унаслідок кризи зіткнулися з необхідністю політики жорсткої економії. Латвія і Швеція досить успішно втілили жорстку програму антикризових скорочень витрат; Естонія відрізняється аномально низьким для країн ЄС рівнем держборгу — всього 7% ВВП. «Коли йдеться про серйозні питання, вирішення яких ми сьогодні шукаємо у Великій Британії, — як стимулювати високотехнологічні інновації і зробити їх чинником зростання, як нарощувати ВВП, не наносячи збитку нашому довкіллю, як підняти благополуччя людей, — відповіді на багато з них уже знайдені в скандинавських і балтійських країнах», — вважає британський прем’єр.

У Тунісі затримано понад 30 членів родини скинутого президента

У Тунісі, за повідомленнями місцевих ЗМІ, затримано понад 30 членів сім’ї скинутого президента Зіна аль-Абідіна Бен Алі. Джерела повідомляють, що його родичі були заарештовані при спробі залишити країну. Також напередодні стало відомо, що рішенням «уряду національної єдності», сформованого після втечі Бен Алі до Саудівської Аравії, з в’язниць звільнено всіх політв’язнів. Тимчасовий президент Тунісу Фуад Мебазаа в телезверненні до співгромадян пообіцяв покінчити з минулим, відновити нормальну роботу судових органів, дотримуватися свободи слова. У країні, однак, тривають протести, учасники яких невдоволені тим, що дуже багато прибічників Бен Алі залишилися в новому керівництві. Ситуація в Тунісі особливо ускладнилася після того, як президент країни Зін аль-Абідін Бен Алі, який правив у країні останні 23 роки, був скинутий і залишив країну, виїхавши до Саудівської Аравії.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати