Перейти до основного вмісту

Леонiд Кучма пообiцяв нiмецькому капiталу «зелену вулицю»

10 липня, 00:00

Час, на який припав візит федерального канцлера п. Шредера до України, для Німеччини не найкращий. Усе частіше її партнери по ЄР схильні вбачати саме в стагнації німецької економіки причини девальвації європейської валюти, яка подешевшала з початку року вже на 12%. Як писала на початку червня The New York Times, темпи економічного зростання Німеччини складають не більше ніж 2%, що нижче за рівень будь- якої іншої країни регіону ЄВРО (за винятком Італії), обсяги експорту незначні, інвестиції прямують за кордон, а рівень безробіття стабільно тримається вище за 10%. Однак чи можна розраховувати, що публічні запевнення в зацікавленості німецькими інвестиціями і німецькими бізнесменами перейдуть до площини реальних фінансових операцій?

Якщо розраховувати на законодавче поліпшення інвестиційного клімату, то надії тут мінімальні. Рідко який закон після вступу в дію поліпшував положення власне інвесторів. Інша справа, якщо нормативний акт адресований конкретно «комусь». Наприклад, днями Кабмін включив до переліку товарів «критичного імпорту» комбайни. Чи стоять за цією ініціативою німецькі машинобудівники? Нам це не відомо. Але якщо президент, обіцяючи сприяння німецьким підприємцям, мав на увазі аналогічну процедуру, тоді котрісь із проблем своєї країни німецький канцлер, можливо, вирішить.

Загалом же інвестиційне законодавство України (знову ж таки виключаючи закони і постанови «на замовлення»), створене під час Кучми-прем'єра і Кучми-президента, підштовхує підприємців усіх національностей або до вивозу капіталів, або до переміщення їх із легального в тіньовий і напівтіньовий сектор. Останній, як очікується буде зростати на 4%-5% щорічно.

Продовження теми на сторінці "День Планеты".

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати