Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Новий міністр коректує пріоритети

23 листопада, 00:00

Міністр оборони України Володимир Шкідченко заявляє про актуальність розгортання «широкої організаційної і дослідницької роботи для мобілізації наявних і перспективних можливостей Збройних сил України для виконання завдань антитерористичної боротьби». В. Шкідченко вважає, що, виходячи зі складу й структури збройних сил більшості розвинених країн світу, доцільно використати для боротьби з тероризмом розвідувальні можливості. «Армійська розвідка має специфічні завдання, але її сили і засоби (агентурна, радіотехнічна, повітряна, артилерійська, космічні розвідки, засоби контролю комунікацій зв’язку) можуть бути джерелами цінної інформації про наміри і дії теругруповань», — відзначив голова оборонного відомства у статті, опублікованій учора в газеті «Урядовий кур’єр».

Другим елементом ЗС для проведення антитерористичної боротьби В. Шкідченко назвав сили для проведення спеціальних операцій. На думку міністра, для проведення спецоперацій можуть притягуватися також розвідувальні, аеромобільні, десантно-штурмові та інші частини й підрозділи. Велике значення мають протиповітряна та протиракетна оборона. «Засоби повітряного нападу належать до найбільш небезпечних з погляду скоєння терактів, тому їх своєчасне виявлення і знищення є важливим завданням», — підкреслив В. Шкідченко.

Значними складовими такої боротьби є радіаційний, хімічний і бактеріологічний захисти, радіоелектронна і протимінна боротьба, захист від комп’ютерних злочинців. Для виконання цих завдань збройні сили мають досить могутні сили і засоби, вважає міністр. «Нарешті, для знищення тергруп і формувань можуть використовуватися засоби вогняного ураження», —підкреслив В. Шкідченко, додавши, що «все вищевикладене безпосередньо стосується Збройних сил України».

Разом з тим, міністр відзначив, що на сьогодні можливості ЗСУ по участi у боротьбі з тероризмом «обмежені, передусім, недостатньою законодавчою і нормативно-правовою визначеністю відповідних функцій і завдань і, по-друге, відсутністю відповідних елементів у системі їхньої бойової підготовки і керування, кадрової політики, військової освіти і науки».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати