Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Пам’яті Квітки Цісик

На початку квітня у Львові відбудеться Міжнародний конкурс українського романсу імені видатної співачки
04 лютого, 00:00

Про це «Дню» розповів продюсер проекту Алекс Гутмахер. Він американець українського походження, родом із Одеси, професійний музикант. Про Квітку до 2006 року нічого не знав, аж поки не почув її голос — в таксі у Києві. Це була пісня «Черемшина». Приїхавши до Америки, розпитав українців, хто така Квітка Цісик.

— Виявилося, що всі про неї знали, — говорить пан Гутмахер. — Розповіли мені, що Квітка була номінована на Оскара і Греммі. А згодом з’ясувалося, що в 1997—1998 роках ми з Квіткою лікувалися в тій самій онкологічній клініці. Я здолав саркому, а вона — ні. Дізнався також, що від раку померли сестра Квітки й мама...

2007-го Алекс Гутмахер організував програму «Українські вечори», де звучали пісні у виконанні Квітки Цісик. Також зробив концерт «Незабутня Квітка», на який прийшла вся її родина.

— В той час в Америці була знімальна група телеканалу «Інтер», котра зафільмувала цю програму, — згадує А. Гутмахер. — Так і виник перший українсько-американський проект, присвячений Квітці. Згодом у Києві відбувся концерт за участю Марії Стефюк, Марії Бурмаки, Ніни Матвієнко, Олега Скрипки та американських артистів. Після цього ми поїхали з концертами Україною. 2009 року зробив презентацію проекту у Львові — у театрі Марії Заньковецької. Також ми відкрили меморіальну дошку на вул. Глибока, 8, де колись мешкала родина Квітки. Потім за підтримки міського голови Львова Андрія Садового відкрили вулицю Квітки Цісик, що дуже зворушило українську громаду світу.

— А потім, — продовжує розповідь пан Гутмахер, — у мене виникла ідея зробити Міжнародний конкурс українського романсу імені Квітки. Очолюватиме журі Ніна Матвієнко. До участі вже зголосилися американці, канадці, поляки, румуни, серби, латиші... Взагалі ж розраховуємо на учасників із п’ятнадцяти країн.

Вже є домовленість із міською радою Львова, що конкурс відбуватиметься кожного року 4 квітня — у день народження Квітки. Вхід на концерти буде безкоштовним. Головний меценат проекту — Дмитро Волков. Частина грошей з концертів піде на потреби хворих на рак молочної залози.

Для тих, хто бажає фінансово долучитися до проведення благодійного заходу, подаємо e-mail партнера конкурсу — ГО «Галицькі фестини»: [email protected]. Контактна особа — Галина Дмитришин.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати