Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Панорама дня Інвестор за дужками

Британська JPKenny вже не засновник Полтавської газонафтової компанії. Однак у ПГНК так не вважають
19 квітня, 00:00

Читач «Дня», можливо, пам’ятає, що Фонд держмайна України 14 березня 2001 року, не без використання силових методів (про що пізніше його глава Олександр Бондар на «круглому столі» в «Дні» м’яко шкодував), провів збори засновників ПГНК (без участі британської сторони) й ухвалив рішення виключити зі складу засновників JPKenny, передавши належні їй 49% акцій компанії «Нафтогазтехнологія». Тоді ж ФДМ звільнив iз посади всіх керівників ПГНК і призначив нових, зокрема й генерального директора — Олександра Сомова. Згодом він же очолив однойменне товариство з обмеженою відповідальністю, в яке ПГНК було перереєстроване рішенням виконкому Полтави. Т. Каунова тим же березневим рішенням зборів було відкликано з посади, однак, він до цього часу виконував свої обов’язки, але не як самозванець, а керуючись згаданим рішенням Вищого арбітражного суду, що відновив права на власність у ПГНК британської JPKenny. Таким чином, за словами судді Олексія Шульги, недійсними було визнано також рішення зборів про виключення JPKenny зі складу учасників ПГНК, про призначення нових керівників ПГНК і про включення компанії «Нафтогазтехнологія» до складу засновників. Суд також визнав недійсною перереєстрацію ПГНК у товариство з обмеженою відповідальністю й скасував реєстрацію.

«День» поцікавився реакцією й намірами керівництва ПГНК у зв’язку з рішенням Верховного Суду. Глава представництва компанії в Києві Сергій Лактіонов повідомив, що не може коментувати дії судової влади. Разом iз тим він стверджував, що статус компанії не змінився й керують нею ті ж засновники.

Тим часом, джерело, близьке до ПГНК, повідомило «Дню», що повідомлення про остаточність рішення Верховного Суду дещо перебільшене. За його словами, цим же рішенням справу направлено на новий розгляд у Київський міський господарський суд. У прес-службі ВСУ цю інформацію роз’яснити не змогли, оскільки судді тут, за словами керівника цієї служби Ліани Шляпошникової, як правило, свої рішення не коментують. Дзвінки в міський суд теж не дали результату, й питання, як то кажуть, зависло. Проте не доводиться сумніватися, що цій справі ще довго кочувати українськими й, цілком можливо, міжнародними інстанціями. Надто вже великі постаті й капітали стоять за кожною зі сторін. Минулого року прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер надіслав послання Президенту України Леоніду Кучмі, в якому висловив занепокоєність намірами Фонду держмайна України розпорядитися активами британської компанії JKX Oil & Gas. Т. Блер просив Л. Кучму надати гарантії того, що JKX Oil & Gas зможе розпоряджатися власними активами, й зауважив: якщо закон не переможе, то іноземним інвестиціям в Україні буде завдано непоправної шкоди. З другого боку, на думку експертів «Дня», у розв’язанні цього конфлікту зацікавлені й кілька новообраних народних депутатів з «Нашої України». Й чому це саме їм, в особі «Нафтогазтехнології», підiграє практично безкоштовно (без конкурсів і тендерів передаючи державну корпоративну власність) Фонд держмайна? «День» спробував поставити це запитання заступникові голови Сергію Глушку, який, за даними прес-центру ФДМУ, одноосібно веде це питання, але його на місці не виявилося. Проте ми готові донести до читача його думку.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати