Париж та Мадрид — меншi за Ланс i Більбао?

ІСПАНІЯ
Почнемо з Піренеїв, віддаючи данину тій федерації, чий клуб досяг найгучнішого успіху в Європі. Щоправда, вдома «Реал» розстався з титулом «без шуму й пилу». Підвела й не дуже велика різниця м’ячів, що коштувало йому медалей взагалі. Німця Юппа Хайнкеса, незважаючи на амстердамську перемогу його підопічних над італійським «Ювентусом» у фіналі Кубка чемпіонів, було звільнено наприкінці травня. «Бронзу», під носом у столичного «Реала», завоював «Реал Сосьєдад» із Сан-Себастьяна.
Ще голосніше всі вихваляють іншого посланця Басконії — «Атлетик» із Більбао, що здобув «срібло» напередодні 100-річчя заснування клубу. Головний тренер Луїс Фернандес і капітан команди Юлен Герреро ледь не щодня дають інтерв’ю. Ще б пак! Уперше за останні 14 років баски отримали мандат у Кубок (нині — Лігу) чемпіонів.
А очолить трійцю іспанських повпредів у суперлізі-98/99 дуже знайома нам «Барселона». Золоті медалі вона гарантувала собі за чотири тури до фінішу. Потім немовби уклала їх у Кубок Іспанії. Прийняв трофей капітан каталонців — португалець Луїш Фігу, який... змазав шостий 11-метровий у післяматчевих серіях (120 хвилин гри — 1:1). Щоправда, у черговій спробі гравець «Мальорки» Йован Станкович (іронія долі: саме він відкрив рахунок у цьому фіналі, у Валенсії) влучив м’ячем у... ногу голландського голкіпера «Барси» Рууда Хеспа. Й одразу ж співвітчизник останнього Міхаель Райцігер холоднокровно ставить крапку — 5:4.
Кращим бомбардиром першості став Крістіан Вієрі («Атлетико») — 24 м’ячі.
ФРАНЦІЯ
У першості країни, що приймає ЧС-98, тільки в останньому, 34-му турі визначився чемпіон. На «фотофініші» (завдяки кращій різниці м’ячів) ним став провінційний «Ланс». У виїзній грі з «Осером» точний удар 22-річного захисника Яна Ляшора приніс «Лансу» необхідну нічию — 1:1. Ще один провінціал — «Метц» — переміг «Ліон» (1:0, Бруно Родрігес) і завоював другу путівку в Лігу чемпіонів-98/99. «Монако» після перемоги над «Бордо» (5:2) закріпився на третій позиції й у наступному сезоні, разом із «Марселем», «Бордо» та «Ліоном», гратиме в Кубку УЄФА. Невдаха чемпіонату, столичний «ПСЖ» (8-ме місце) частково реабілітувався у Кубках Ліги та Франції. Майбутнього чемпіона «Ланс» було повергнуто на «Стад-де-Франс» (були присутні 80000 глядачів) у Кубку країни — 2:1. І всі три голи в грі були забиті «легіонерами» — бразильцем Раї, італійцем Марко Сімоне (у парижан) та чехом Владіміром Шміцером («Ланс»). Щоправда, ця перемога не врятувала від звільнення президента «ПСЖ» Мішеля Денізо. Новим президентом було обрано журналіста Шарля Б’єтрі.
Кращим бомбардиром першості став Стефан Гівар («Осер») — 21 м’яч.
НІМЕЧЧИНА
Вперше команді, що лише перед сезоном повернулася у вищий дивізіон,
дiсталася заповітна «Срібна салатниця», яку вручають переможцеві німецького
чемпіонату. Йдеться про клуб «Кайзерслаутерн». Лише гарячі голови могли
поставити на нього восени. А ось диви, взявши зі старту вивірений темп,
цей «порушник спокою» за тур до закінчення першості завоював «золото».
За крок від нього опинилася мюнхенська «Баварія», якій на втіху дісталася
путівка в Лігу чемпіонів. До того ж підопічні Джованні Трапаттоні завоювали
Кубок Німеччини, перегравши у фіналі «Дуйсбург» — 2:1. «Бронзу» вручено
леверкузенському «Байєру», який в останньому турі на виїзді зіграв внічию
з «Кельном» — 2:2. Останній (між іншим, переможець найпершого чемпіонату
бундесліги-63/64), на жаль, залишив вищий дивізіон, як і білефельдська
«Армінія», і «Карлсруе», який ще восени 1997-го поступився дорогою в Кубку
УЄФА московському «Спартаку».
У суперечці бомбардирів переміг Ульф Кірстен із «Байєра» — 22 м’ячі.
Випуск газети №:
№105, (1998)Рубрика
Панорама «Дня»