Президент пропонує Бродському і Тимошенко не турбуватися

Президент України Леонід Кучма називає «абсолютною нісенітницею» чутки щодо того, що він збирається балотуватися на пост глави держави втретє. Так Леонид Кучма прокоментував заяви лідерів Блоку Юлії Тимошенко і партії «Яблуко», що стверджують, що пропрезидентські сили збираються створити у парламенті більшість і внести зміни до Конституції, які б дозволили йому залишитися на третій президентський термін. Зі слів Президента, Ю. Тимошенко і М. Бродському так думати ніхто заборонити не може. Разом з тим, їм «не потрібно перейматися, що вони стануть президентами», — сказав Л. Кучма. Виступаючи у четвер у Києві на семінарі для представників регіональних ЗМІ, Президент України також повідомив, передає Інтерфакс-Україна, що збирається виступити зі зверненням до Верховної Ради України вже перед новим складом парламенту до формування його керівних органів. Він сказав, що запропонує парламенту «концептуальні принципи стратегії соціально-економічного розвитку України на 2002— 2011 роки: європейський вибір». У цих документах буде міститися, зі слів Президента, «як базовий принцип» заклик до формування дієздатної і стабільної парламентської більшості, яка разом з Кабінетом Міністрів і Президентом має взяти на себе відповідальність за те, що відбувається у країні. Основним принципом співпраці трьох гілок влади, на думку Президента, повинно стати розв’язання соціальних проблем людини. Л. Кучма висловив також упевненість у тому, що стабільну дієздатну більшість у парламенті буде сформовано.
Крім цього, сказав Президент, у зверненні мова піде про результати економічного розвитку країни у 2001 році. Він назвав ці результати «унікальним не тільки за кількісним напрацюванням, але і за якісними зрушеннями». «Є всі підстави стверджувати, що 2001 рік є роком остаточного переходу України на інвестиційну модель розвитку», — сказав Л. Кучма.
Відповідаючи на запитання журналістів, Президент України також відзначив, що вважає відповідь Держкомітету у справах релігій про законність реєстрації Української православної церкви Київського патріархату остаточною і закликає не спекулювати на темі міжконфесійного миру у країні. При цьому він повідомив, що УПЦ-КП об’єднує понад 300 тис. приходів. Л. Кучма вважає міжконфесіний світ «тонкою справою». «За останні роки ми знайшли консенсус, почали рухатися до єдиної помісної православної церкви, і тут необхідно комусь палицю у колеса вставити», — підкреслив Президент.
Як уже повідомлялося, Генеральна прокуратура України опротестувала постанову Ради у справах релігій при Кабінеті Міністрів від 1992 року про реєстрацію Української православної церкви Київського патріархату. Генпрокуратура направила цей протест до Державного комітету з питань релігій на основі депутатського запиту, в якому 65 депутатів запропонували порушити кримiнальну справу за фактом привласнення керівниками УПЦ (КП) фінансових коштів і майна Української православної церкви (Московського патріархату). У інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна у середу заступник голови Держкомрелігії Микола Маломуж повідомив, що комітет розглянув протест Генпрокуратури щодо постанови Ради у справах релігії при Кабінеті Міністрів України від 1992 року «Про зміну і доповнення до Статуту про управління Української автокефальної православної церкви» і відмовив у його задоволенні. Заступник генпрокурора Олексій Баганець, який підписав протест, у свою чергу, заявив про можливість оскаржити рішення Держкомрелігії у суді.
Випуск газети №:
№48, (2002)Рубрика
Панорама «Дня»