Перейти до основного вмісту

Росія запропонувала загадку НАТО

09 червня, 00:00

Ні Сполучені Штати, ні Західна Європа поки що не визначилися однозначно, як їм ставитися до цих пропозицій Москви, зроблених президентом Росії Володимиром Путіним під час його останніх зустрічей з Біллом Клінтоном та прем’єр-міністром Італії Джуліано Аматі. Сьогодні в Брюсселі очікують, що міністр оборони Росії Ігор Сергєєв прояснить бодай деякі деталі.

Поки що американська преса подає як добрий знак вже те, що Росія не ставиться однозначно вороже до позиції США, усвідомлюючи, що ядерна небезпека з боку Північної Кореї та інших непередбачуваних держав дійсно існує.

Водночас Росія планомірно шукає союзників в особі Франції та Італії, які сьогодні начебто зовсім не у захваті від американських планів перегляду системи ПРО — але однозначно про підтримку ними Росії поки що не йдеться. У Парижі кажуть про те, що американські плани розгорнути нову систему протиракетної оброни на Алясці, яка, до речі, зробить практично непотрібним весь російський ядерний арсенал, загрожуватимуть підірвати процес глобального роззброєння. У Берліні тим часом чи не вперше за повоєнний період розкритикували позицiю США, стверджуючи, що «Зоряні війни-2», як ще не розгорнуту американську систему ПРО вже називають у пресі, просто підірвуть весь досягнутий військовий баланс. І виглядає очевидним, що в Росії завдяки наполеонівським планам США з’явився реальний шанс відновити статус світової супердержави, використовуючи побоювання європейських союзників. Західна Європа не приховує й того, що боїться повернення до глобального протистояння за правилами біполярного світу часів «холодної війни». Європейські країни-члени НАТО опинилися в ситуації, якій не позаздриш — для них небажаним виглядає ні подальше військово- політичне зміцнення США, ні різке зростання російського впливу. Ситуація ускладнюється тим, що довгі розмови про необхідність створення власне європейських сучасних збройних сил для обмеження залежності від США, що так дратували Вашингтон, поки що не призвели до реальних результатів. Це без великого задоволення визнав генеральний секретар НАТО лорд Джордж Робертсон. Західній Європі поки що немає чого висунути в якості власної аргументованої позиції.

Така ж дрібниця — а як себе має почувати в такій дуже непевній ситуації Україна, яку так люблять на Заході називати важливим чинником стабільності та безпеки в Європі — здається, взагалі нікого не цікавить.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати