Верховний суд коректує хід президентської кампанії
Учора Верховний суд своїм рішенням зобов'язав Центральну виборчу комісію зареєструвати кандидатом у президенти України лідера Партії зелених Віталія Кононова. Перед цим ВС ухвалив аналогічні рішення за позовами Василя Онопенка, Микола Габера, Олександра Ржавського й Олександра Базилюка. Останній із шести «відмовників» — Юрій Кармазін — теж має шанс зареєструватися кандидатом у президенти. Принаймні ЦВК ухвалила (природно, після рішення ВР) повторно провести перевірку підписів на його підтримку.
«Ми виконуємо рішення ВС, але ЦВК ще не отримав жодного мотивованого рішення суду», — заявив голова ЦВК Михайло Рябець, вважаючи дореєстрацію п'яти кандидатів порушенням Закону «Про вибори президента». Тому ЦВК звернеться зі скаргою до голови ВР Віталія Бойка та колегії Верховного суду.
Верховний суд, який, скасувавши «буквоїдське» рішення Вишгородського райсуду з приводу виборів столичного мера, здобув славу органу, що стоїть на варті не тільки букви, але й духу Закону, цього разу приймає рішення на підставі процесуальних порушень Центрвиборчкому. Наприклад, на думку суду, кількість днів, відведених для підрахунку підписів, не відповідала встановленим законом нормам, порушувалося право кандидатів дозбирати підписи, виправляти формальні помилки в підписних листах тощо.
Ситуація: «Відмова ЦВК в реєстрації, рішення ВР, реєстрація кандидата» і так п'ять разів поспіль —викликає безліч запитань у пересічних виборців, головне з яких: «Що все це означає?»
Немає підстав підозрювати ВР у тому, що вона ухвалює свої рішення, керуючись якимись іншими критеріями, окрім торжества закону. Однак публічна «законодавча прочуханка» Центрвиборчкому аж ніяк не додає авторитету ЦВК, бо якщо комісія припускається порушень уже на етапі реєстрації кандидатів, то як можна буде довіряти результатам підрахунку голосів на самих виборах?
У той же час важко уявити, що члени Центрвиборчкому спотворили результати перевірки підписів на підтримку одразу шести кандидатів, котрі, тим паче, явно не є лідерами в президентській гонці, на думку спостерігачів. Абсурдність торжества закону на уламках здорового глузду ми вже спостерігали у Вишгороді.