Перейти до основного вмісту

Внаслідок аварії зупинено третій енергоблок ЧАЕС Мінус 24 мільйони кіловат-годин на добу

28 листопада, 00:00

За словами начальника служби інформації ЧАЕС Станіслава Шекстело, який працює на станції вже 10 років, такого роду позапланова зупинка трапилася на його пам’яті вперше. Незважаючи на позаштатну ситуацію, процес аварійного відключення пройшов без зауважень з боку технічних служб. На радіаційному стані всередині станції і на території промплощадки ЧАЕС аварійний режим ніяк не відбився. Зараз, повідомив він, уточнюються обсяги робіт по відновленню «життєдіяльності» третього енергоблоку. Запуск його заздалегідь запланований на 2 грудня 2000 року.

Проте працівники станції, підкреслив С. Шекстело, зроблять все, щоб ЧАЕС знову запрацювала як можна раніше, адже енергосистема країни зараз недоотримує 24 млн. кВт/год. електроенергії на добу, або 7% від загального об’єму енергопотужності України. Втім, рішення про закриття ЧАЕС 15 грудня о 12.00 ніхто не відміняв і, схоже, аварійна, незапланована зупинка 27 листопада — остання в історії Чорнобильської атомної.

ДО РЕЧІ

Закриття ЧАЕС буде транслюватися в прямому ефірі та широко висвітлюватися ЗМІ, як «подія світового масштабу», про що повідомив перший віце-прем’єр міністр України Юрій Єхануров. Загальна вартість закриття оцінюється експертами в 600 млн. євро. На початку грудня планується засідання Ради директорів ЄБРР з питання фінансування добудування компенсаційних енергопотужностей в об’ємі $215 млн. З початку експлуатації в 1977 році ЧАЕС виробила 307,2 млрд. кВт/год. електроенергії. Крім припиненого 3-го енергоблоку, в стадії припинення експлуатації, вивантаження палива, знаходиться 1-й, і виведення з експлуатації (від палива звільнений) — 2-й енергоблок. Четвертий, як відомо, став 14 років тому причиною очікуваної «події світового масштабу».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати