Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Ви змінили мій погляд на світ», — приголомшуючий запис залишив відвідувач фотовиставки «Дня»

28 вересня, 00:00

За тиждень роботи виставки її встигло відвідати близько 1600 чоловік. Оцінки, зрозуміло, були різні. Кожен порівнював власне бачення світу зі світом, відображеним учасниками фотоконкурсу. Учителька-пенсіонерка Людмила Сьомкіна була вражена «зустріччю» з односельцями, яких упізнала, розглядаючи фотографії в залі: «Як точно підмічено характери, як схоплено моменти з нашого життя... У вік комп’ютерів — і плугом на конях оремо. Ось болюча правда». Студент історичного факультету 5-го курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ярослав Маноха звернув увагу, що на виставці всі роботи підібрано в стилі газети «День». «Вони відображають різні погляди на події, які відбуваються в Україні. Можна сказати, «малюють» новітню історію нашої країни. Це дуже цікаво та пізнавально, особливо, коли відомого політика починаєш сприймати як просто людину, з її повсякденними турботами і тривогами, звичайними, «від світу цього» радощами», — підкреслив він.

Коли виставковий зал заповнювали київські школярі, то до кореспондента «Дня» підходили діти, брали за руку й вели до картини, яка сподобалася (зауважимо, що жоден не називав роботи фотографіями). Вражаючим було те, що їх приваблювало не тільки зображення молодості («Майбутні офіцери, генерали, маршали», «Молодість», «Побачення»), але й філософське осмислення життя в роботах «Старість», «Жили собі старий зі старою». Діти казали, що виставка пробуджує в них бажання робити щось корисне для своєї країни, для людей, які живуть поруч, і вказували на фотографію людини в інвалідній колясці, якій допомагають молоді й сильні хлопці піднятися на Говерлу.

Студенти та викладачі Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка під час відвідування виставки зустрілися з її організаторами і фотокорами «Дня». Вони цікавилися професійними тонкощами, особливостями роботи репортера. Олександр Цепко і Наталя Коломієць зiзналися кореспондентові «Дня», що виставка змусила їх задуматися над тим, що ми часто робимо в житті щось не так, — не повинна дитина дивитися на нас такими по-дорослому сумними очима (З циклу «Циганський хутiр»).

Діти запропонували організаторам виставки подумати про створення фотоальбому робіт переможців міжнародних фотоконкурсів, які «День» проводить щорічно. Можливо, хтось побажає підтримати цю пропозицію і стане спонсором для українських фотомайстрів, які, на жаль, за кордоном набагато відоміші, нiж у своїй країні. Фотовиставки з найкращих робіт минулого літа експонувалися не тільки в Києві, але й у Житомирі, Рівному, Івано-Франківську, Львові, Луцьку, Дніпропетровську, Запоріжжі, Харкові та інших містах України. Призи переможцям фотоконкурсу нашої газети надавали фірми «Кодак Україна», «Артекс», «Закарпаттурист» і ЗАТ «Трускавецькурорт». Цей список організатори фотоконкурсу готові продовжити, а всі, хто бажає це зробити, можуть звернутися в редакцію газети «День».

Продовжувати проведення традиційних міжнародних фотоконкурсів нашу газету спонукають і численні відгуки відвідувачів виставки «День нового тисячоліття».

— Ці контрасти — це життя. І це вражає. Ось наш світ. Я тепер бачу його іншими очима. Дякую (Студентка Інституту журналістики Ксенія Харченко) .

— Заздрю талантові людей, які так тонко й гостро, іноді з незлим гумором, а іноді — з іронією вловлюють такі цікаві, веселі та сумні хвилинки нашого життя. Успіхів! (Студентка 1 курсу Інституту журналістики Ольга Шимко) .

— Дякую розумному, серйозному, доброму й незалежному «Дню» за підтримку людської гідності в Україні (Київ) .

— Дякуємо за чудову можливість побачити цілий світ сьогоднішнього життя. Виставка викликає захоплення й різноманітністю тематики, й актуальністю схоплених моментів, і «толерантністю» відкриття їх глядачеві. Дякую газеті «День» за організацію цієї виставки і за те, що вона є газетою, яка підвищує рівень розуміння світу і його інтелігентного, зваженого сприйняття (Співробітник Національної академії наук України Валентина Федонюк) .

— Відмінно! Але мало. Чому тільки один зал? Дякую. (Людмила).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати