Перейти до основного вмісту

«Я тут закон»

А відповідати за ним доведеться іншим...
22 жовтня, 00:00

«Хочу подякувати американським аудиторам, подякувати без лапок, реально подякувати, що вони разом із Генеральною прокуратурою, СБУ, податковою, КРУ за два роки моєї діяльності вивернули все, кожну цифру, кожну витрату, всі рішення, й написали на базі восьмимісячної роботи шість пунктів». Так креативно виправдовувалася в середу в Чернігові екс-прем’єр Юлія Тимошенко. За словами лідера «Батьківщини», особисто її стосується лише один пункт — про кошти, отримані за Кіотським протоколом. «Вони говорять: це ж злочин. Можливо, злочин, — погоджується Тимошенко, але тут-таки переходить в атаку: — Я б цей злочин повторила сьогодні так само, як я тоді його скоїла, коли в мене була альтернатива — платити екологічні витрати чи платити пенсії...»

Робін Гуд завжди був у нашій країні шанованою людиною! І його імідж не зіпсувати ніяким контролерам, а тим паче міжнародним, які «заплямували» себе захистом Моніки Левінські. Подумати лише, вони знайшли лише шість пунктів і записали дріб’язкове звинувачення: «Розслідування виявило докази нецільового використання державних коштів і шахрайства за участю посадових осіб попереднього уряду України, деяких міністерств і приватних компаній».

Учора ще й ГоловКРУ підключилося до цієї кампанії «обілення». Під час перевірки стану національної економіки, що розпочалася ще в березні, виявлено порушень більш як на 68 мільярдів гривень. Загальна сума фінансових і матеріальних утрат бюджету становила 44,8 мільярда. Ці дані надав учора журналістам голова ГоловКРУ Петро Андрєєв. Він упевнений, що все це — результат використання урядом Тимошенко методів ручного управління коштами держбюджету (що неодноразово фіксували й тодішня опозиція, й преса, зокрема газета «День»). Як розповів Андрєєв, «працівники Держказначейства запитували (і це зафіксовано на плівці. — Авт.): ми ж не маємо права перераховувати ці кошти — немає змін до закону (про бюджет. — Авт.), немає бюджетної програми, немає узгоджень, зокрема з комітетами Верховної Ради? Але лунає команда: я тут закон, я говорю, а ви виконуйте, робіть». Андрєєву шкода, що за все це тепер відповідатимуть «прості» люди, яких примушували виконувати незаконні рішення, тому що саме вони ставили свої підписи, й гроші перераховувалися під будь-якими приводами.

Андрєєв навіть знайшов для Тимошенко виправдання. За його словами, «винні все ті ж таки кляті вибори — внутрішній бюджетний ресурс було легко виводити...». «А чим компенсувати? — запитує голова ГоловКРУ і відповідає: — Виходили з принципу: переможців не судять, і, виходячи з нього, приймали управлінські рішення». Зокрема, з 52,5 мільярда гривень, отриманих від МВФ, використано всупереч вимогам законодавства 36 мільярдів, або 68,7%, а з 40 мільярдів гривень, наданих Міжнародним банком реконструкції та розвитку в ролі кредитів, використано на цілі, не передбачені договором, усі 100%.

15 травня 2009 року прем’єр-міністр дає доручення першому заступникові міністра фінансів Ігорю Уманському «конвертувати в національну валюту 500 мільйонів доларів США, які надійшли від МВФ, і направити їх на фінансування поточних витрат державного бюджету». Мабуть, Уманський дещо сумнівався в законності цього розпорядження. Тому лише за два тижні (яка жахлива несправність) відповів прем’єрові службовою запискою, в якій нагадав, що «ці кошти мають бути використані для здійснення платежів для виконання зовнішніх боргових зобов’язань уряду». Далі він запропонував 300 мільйонів доларів продати, а залишок — 373 мільйони доларів і 245 мільйонів євро —розмістити на депозитних рахунках «Укрексімбанку». Тимошенко письмово схвалює ці пропозиції. І лише після цього Уманський остаточно здається й пише ще одну службову. В ній пропонує продати залишки валютних коштів, отриманих від МВФ, але лише на суму 100 мільйонів доларів. Тимошенко доводиться погодитися...

ГоловКРУ грунтовно підготувалося до зустрічі з журналістами. У представлених матеріалах — діаграми та детальні схеми незаконного використання бюджетних і позикових коштів. Але, мабуть, найпереконливіше виглядає один з їхніх підсумків — фотографії санітарних автомобілів, на яких написано: програма уряду Тимошенко «Сільська медицина».

Але чи не буде це повторюватися знов і знов? Відповідаючи на запитання «Дня», Андрєєв не стверджував, що якихось проблем не було й в уряду Януковича. «Але ми змінили методику, — продовжував він, — і почали працювати на випередження, щоб зберегти бюджетні кошти, аби вони працювали на ту чи іншу програму й досягали кінцевої мети».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати