Перейти до основного вмісту

Олександр ЄМЕЦЬ: «Я думаю, ліві даремно так радіють. Вони далеко не все розуміють і знають»

08 липня, 00:00
Чи воно так? На це запитання відповідають народні депутати 

Дмитро ТАБАЧНИК, позафракційний:

— Я думаю, що Ткаченко — це компромісний варіант, який більшою мірою, ніж інші, відповідає і бажанням різних фракцій, і бажанням окремих депутатів. Можу аргументувати це тим, що Олександр Миколайович має великий досвід роботи у Верховній Раді (4 роки був першим заступником спікера) — це плюс на його користь. Ткаченко — людина помірно компромісних поглядів, для якої економічний прагматизм стане вище ідеологічних закликів. Я думаю, що при Ткаченкові Верховна Рада стане парламентом економічного творення. Що стосується заступників голови ВР, то по ідеї першим заступником має бути представник від «фракції чотирьох» (хто — вони порадяться всередині), а заступником — представник або позафракціних депутатів, або хтось від центристів. Швидше за все це буде професійний юрист.

В’ячеслав ЧОРНОВІЛ, фракція НРУ:

— Я не думаю, що при спікерові Ткаченку можна вийти на парламентську більшість — це химера. Подивимося, кого вони запропонують заступником, імовірно того, хто їм допомагав. Можу сказати одне, що НДП і Рух голосували «проти» — ми звірили до одного свої бюлетені. Якщо заступником буде хтось із «Громади» чи СДПУ(о), то навряд чи це зможе бути лівоцентристська більшість — хіба вони ліві? Це означає, що знов у парламенті буде анархія. У нас було попереднє рішення — не йти до керівництва парламенту, однак ми ще з цього приводу будемо радитися.

Олександр ЄМЕЦЬ, НДП:

— Дуже суперечлива зараз ситуація, оскільки в проведеному сценарії було задіяно дуже різні сили. Я думаю, ліві даремно так радіють. Вони далеко не все розуміють і знають. Фракція НДП голосувала проти кандидатури Ткаченка. Я вважаю, що мало реального формування лівої більшості, про яке вже почали говорити представники лівих сил. Адже там є і голоси «Громади», яка голосувала за Ткаченка, а вона ніяк не може бути в лівій більшості. Швидше за все більшість буде формуватися під час голосування за закони. Ось тоді ми подивимося, як буде поводитися «Громада» і з ким вона буде вступати в союз.

Леонід КРАВЧУК, СДПУ(о):

— Я думаю, що тепер буде сформована парламентська більшість, однак швидше за все вона буде мати лівий нахил.

Це лівоцентристська більшість. Треба подивитися, кого Олександр Миколайович запропонує своїми заступниками, тоді стане ясною орієнтація голови ВР. Вважаю, що заступником може бути представник від КПУ, а першим замом — від «Громади». І тоді це буде явно виражена орієнтація «лівого центру».

Адам МАРТИНЮК, КПУ:

— Обрання Ткаченка можна вважати позитивом для комуністів і взагалі для всього лівого блоку. Голосування показало, що за Олександра Миколайовича віддали голоси і представники центристських фракцій, а не тільки ліві. Хоч зараз дуже складно говорити про поліпшення стосунків із виконавчими структурами, оскільки економічні та соціальні умови погіршуються і Верховна Рада мусить, відображаючи настрої в суспільстві, бути радикально настроєною щодо державної політики, що нині проводиться.

Іван ЧИЖ, «Лівий центр»:

— У разі обрання Ткаченка логічно, аби першим заступником став представник КПУ, а другим швидше за все буде Медведчук, оскільки СДПУ(о) та «зелені» проголосували за Ткаченка.

Олександр ЄЛЬЯШКЕВИЧ, «Громада»:

— Я не вважаю, що Ткаченко — хороший вибір для Верховної Ради. Особисто я голосував проти. Просто цей варіант влаштовує Президента: Ткаченко перебував у його бойовому резерві, і не випадково частина голосів пропрезидентських фракцій віддані Олександрові Миколайовичу. Кандидатура Ткаченка влаштовує Президента з усіх сторін — ним можна керувати. І тепер Леонід Данилович може спокійно йти на президентські вибори. Говорити про формування парламентської більшості.

P.S. Варто відзначити, що найкращі прогнозисти з виборів спікера сидять у Кабінеті Міністрів. Як повідомило учора агентство УНІАН, прем’єр-міністр (нагадаємо, за сумісництвом — розділ НДП) підписав розпорядження, відповідно з яким агропромисловій асоціації «Земля і люди» (свого часу її очолював Ткаченко і тепер вона невід’ємно асоціюється з його ім’ям) «пробачили» частину боргів перед держбюджетом. Звичайно, не просто так, а в обмін на погашення заборгованості підприємств і організацій перед асоціацією за поставлені матеріально-технічні ресурси. Не зайвим буде нагадати, що подібне розпорядження Валерій Пустовойтенко підписав і в липні минулого року. Тоді асоціації «Хліб України» дозволили укласти з «Землею і люди» контракти на закупівлю у держресурси 50 тисяч тонн зерна. «Хлібу України» було доручено реалізувати це зерно і перерахувати до бюджету суми виручки у рахунок погашення заборгованості асоціації «Землі і люди» перед держбюджетом.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати