Перейти до основного вмісту

Сергій ДОВГАНЬ: «Селянська партія до розколів відношення не має»

16 травня, 00:00
Лариса НИКОНОВА, «День»  6 травня лідер Селянської партії заявив про створення фракції СелПУ в рамках блоку СПУ/СелПУ. Одразу після цього відбулася зустріч Л. Кучми з лідером селян, що робить обгрунтованою версію про причетність Президента до створення фракції СелПУ. Щоправда, потім Олександр Мороз заявив про те, що фракція «Лівий центр» залишиться єдиною. Досі питання про виділення СелПУ в окрему фракцію залишається відкритим. Кореспондент «Дня» Ірина ГАВРИЛОВА звернулася до лідера СелПУ Сергія Довганя з проханням прокоментувати цю ситуацію.

— Сергію Васильовичу, а як соціалісти, зокрема лідер СПУ, відреагували на ваше рішення стати самостійнішим?

— Із О.Морозом на цю тему ми предметно не говорили. Хоч я й висловлював йому свою думку, що коли створити фракції СПУ та СелПУ, то з’явиться можливість залучити до кожної з них більше депутатів, тому що є безпартійні депутати, які готові прийти до селянської партії, але їх не влаштовує сусідство із соціалістами. І навпаки.

— Існує версія про те, що сам Президент пропонував вам створити власну фракцію. Якщо це так, чи не вбачаєте ви в цьому спробу Президента блокувати вибори О. Мороза на пост спікера? І чи не передбачає формування фракції СелПу розкол у лівому таборі й нейтралізацію лівої опозиції?

— Я вважаю, що найбільш стабілізуючим чинником у лівому русі є Селянська партія. Ми до розколів відношення не маємо.

— У такому разі, чи збираються депутати вашої фракції підтримати кандидатуру О. Мороза на пост голови ВР?

— Ми, безперечно, підтримуватимемо Олександра Олександровича.

— А про що йшлося під час вашої зустрічі з Президентом? Чи, бува, не означає така зустріч одразу ж після рішення СелПУ про формування власної фракції певної підтримки керівника держави?

— Йшлося про необхідність законодавчого забезпечення розвитку села...

Про якусь певну підтримку Президента мови не було: Леонід Данилович знає, що в нас завжди своя позиція. Ми її чітко й постійно підтверджуємо.

— Президент заявив, що ініціюватиме в парламенті закон про зниження податків на сільського виробника, а також про виділення істотних кредитів для розвитку АПК. Чи можна це розцінювати як початок політичного торгу?

— Я не думаю, що це політичний торг. І взагалі, законопроектів, пов’язаних зі зниженням податків на зарплату і єдиним податком на землю, про які говорив Л.Кучма, ми ще не бачили. Точнісінько так само, як і кредитів. Однак будь-яку добру волю стосовно села ми підтримуватимемо, хоч би від кого вона виходила.

— Нещодавно відбулося засідання президії СелПУ. Не важко здогадатися, що обговорювалося питання про формування фракції селян у парламенті. Чи всі члени партії одностайно підтримали це рішення, чи були такі, хто не погоджувався з політикою партії?

— Рішення про формування парламентської фракції згідно зі статутом СелПУ президія ухвалила. Голосування було одностайним. Хоч дискусія й була, та противників рішення не було. Просто знайшлися люди, котрі, на жаль, погано знають і регламент, і статут Селянської партії.
 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати