Сергій ДОВГАНЬ: «Селянська партія до розколів відношення не має»
— Сергію Васильовичу, а як соціалісти, зокрема лідер СПУ, відреагували на ваше рішення стати самостійнішим?
— Із О.Морозом на цю тему ми предметно не говорили. Хоч я й висловлював йому свою думку, що коли створити фракції СПУ та СелПУ, то з’явиться можливість залучити до кожної з них більше депутатів, тому що є безпартійні депутати, які готові прийти до селянської партії, але їх не влаштовує сусідство із соціалістами. І навпаки.
— Існує версія про те, що сам Президент пропонував вам створити власну фракцію. Якщо це так, чи не вбачаєте ви в цьому спробу Президента блокувати вибори О. Мороза на пост спікера? І чи не передбачає формування фракції СелПу розкол у лівому таборі й нейтралізацію лівої опозиції?
— Я вважаю, що найбільш стабілізуючим чинником у лівому русі є Селянська партія. Ми до розколів відношення не маємо.
— У такому разі, чи збираються депутати вашої фракції підтримати кандидатуру О. Мороза на пост голови ВР?
— Ми, безперечно, підтримуватимемо Олександра Олександровича.
— А про що йшлося під час вашої зустрічі з Президентом? Чи, бува, не означає така зустріч одразу ж після рішення СелПУ про формування власної фракції певної підтримки керівника держави?
— Йшлося про необхідність законодавчого забезпечення розвитку села...
Про якусь певну підтримку Президента мови не було: Леонід Данилович знає, що в нас завжди своя позиція. Ми її чітко й постійно підтверджуємо.
— Президент заявив, що ініціюватиме в парламенті закон про зниження податків на сільського виробника, а також про виділення істотних кредитів для розвитку АПК. Чи можна це розцінювати як початок політичного торгу?
— Я не думаю, що це політичний торг. І взагалі, законопроектів, пов’язаних зі зниженням податків на зарплату і єдиним податком на землю, про які говорив Л.Кучма, ми ще не бачили. Точнісінько так само, як і кредитів. Однак будь-яку добру волю стосовно села ми підтримуватимемо, хоч би від кого вона виходила.
— Нещодавно відбулося засідання президії СелПУ. Не важко здогадатися, що обговорювалося питання про формування фракції селян у парламенті. Чи всі члени партії одностайно підтримали це рішення, чи були такі, хто не погоджувався з політикою партії?
— Рішення про формування парламентської фракції згідно зі статутом СелПУ
президія ухвалила. Голосування було одностайним. Хоч дискусія й була, та
противників рішення не було. Просто знайшлися люди, котрі, на жаль, погано
знають і регламент, і статут Селянської партії.
Випуск газети №:
№90, (1998)Рубрика
Подробиці