Потрібне прискорення
Члени з’їзду громадської організації «Рух за Україну в НАТО» вимагають негайного проведення референдуму щодо членства України в Альянсі
В суботу в Києві відбувся перший з’їзд громадської організації «Рух за Україну в НАТО». Нещодавно у своїй військовій стратегії Україна нарешті визначилась, що вона не може і надалі підтримувати стан позаблоковості. Російська агресія, окупація частини української території довели, що наша країна перебувала і перебуває в стані перманентної зовнішньої загрози. Внаслідок цього, Україна потребує підтримки світової спільноти не лише на дипломатичному рівні, а в засобах військової оборони. На жаль, країни гаранти безпеки нашої держави, які з початку 90-х років зобов’язались гарантувати суверенітет України, починаючи з анексії Криму і продовжуючи окупацією частини Донбасу, довели, що поки що ладні лише обмежуватись занепокоєнням і введенням санкцій. При цьому, вони дали чітко зрозуміти, що воювати за нас ніхто не буде.
Перший Президент України, який виступив на з’їзді, зазначив: «Україна в біді. Ми перебуваємо в стані війни і маємо багато внутрішніх проблем, зокрема, в економіці. Так саме не вирішено питання безпеки, хоч Україна і змінила свою позицію щодо позаблоковості. Росія –ворог українського суспільства, українського народу. Росія прагне позбавити українську націю можливості жити на своїй землі. І про це треба говорити вголос. Залишається відкритим питання – як нам приєднатись до НАТО? Через які механізми НАТО ми можемо перебудувати систему безпеки для того, щоб зберегти себе як держава?».
«Зрозуміло, що домовитись про мир з Росією неможливо, - продовжує Кравчук. - Приведу приклад з часів, коли я був Президентом. Існує ілюзія, що в Росії бувають демократичні президенти. Так говорили про Горбачова, так говорили і про Єльцина. І ось в 1993-му році Росія прийняла нову Стратегію зовнішньої політики, в якій було зазначено, що Україна є в сфері національних інтересів Росії. Коли я спитав Єльцина що це означає, то він пояснив, що ми жили 300 років разом і Росія себе без України не бачить. Тобто вже тоді Росія бачила себе як силу, що претендує на глобальні інтереси. Так мислив начебто демократичний Єльцин, так мислив і Горбачов, який сьогодні схвалив анексію Криму. Висновок: всі правителі Росії проводили агресивну політику відносно України. Путін цю політику довів до абсурду, застосувавши військові методи. Ми не можемо мати ілюзії що з Росією можна домовитись. Російські вожді лише тимчасово вдягають овечу шкіру».
«Наша організація «Рух за Україну в НАТО» є голосом народу до влади, яка має запровадити конкретні і термінові кроки по руху до Альянсу, - конкретизує перший президент. - Ми не розпочинали цієї війни, але ворог на порозі і зволікати цим безвідповідально. Керівники держави мають вилучити із всіх документів фразу, що «Україна не готова» до вступну в НАТО і замінити її на «Україна готується». Я не підтримую Президента в його словах, що референдум по НАТО можна буде провести в 2017 році. Треба провести його якнайшвидше. Саме референдум дозволить довести всьому світу, що український народ прагне себе захищати і підтримує рух до НАТО. Росія вже розуміє, що війна для неї безперспективна, але, на жаль, і на Заході, і у нас деякі політики мислять категорією прибутку. Тому серед членів НАТО триває дискусія, адже Україна для них може стати навантаженням. З іншого боку, західні країни розуміють, що Україна є їхньою силою на кордоні з агресором. І саме референдум дозволить переконати всіх».
Леонід Кравчук також зазначив, що подібний з’їзд є безпрецедентним в історії України і цей рух має всіма засобами впливати на влади для якнайшвидшого вступу нашої держави до НАТО. Юрист-міжнародник Володимир Василенко чітко окреслив, що Україна не просто стала епізодичним об’єктом агресії Росії. Остання всю свою історію намагається знищити Україну як таку. «Янукович займався свідомою руйнацією Збройних Сил України, - каже Василенко, - але за жодного президента не було нічого зроблено для укріплення обороноздатності країни. Будапештський меморандум виявився недієвим. Нам відмовляють навіть давати зброю. Але наша нація виявилась готовою до викликів російської агресії. Треба розуміти, що ця агресія – це не примха Путіна. Ця агресія буде тривати доти, поки існує Росія, адже саме існування незалежної України ставить під сумнів так звану велич окупанта. Росії без України, без її історії, - немає».
Після виступів всіх учасників серед яких були колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко, Іван Заєць та інші, з’їзд ухвалив Декларацію, в якій заявлено про започаткування процесу створення згаданого Громадянського руху «ЗА УКРАЇНУ В НАТО», основним завданням якого є забезпечення якнайширшої народної підтримки членства України в НАТО шляхом проведення всеукраїнського референдуму. Реалізація цього завдання планується в три етапи. Перший етап – організаційне становлення та юридичне оформлення руху. Другий – формування ініціативних груп та організація збору підписів громадян, необхідних для проведення референдуму за народною ініціативою. Третій – сприяння проведенню референдуму відповідно до міжнародних стандартів.
Рубрика
Політика