«Зерна щирості» Януковича
Лариса ГУБІНА про свої враження від спілкування тележурналістів з українським Президентом
Вчора Президент України Віктор Янукович дав інтерв’ю чотирьом телевізійним журналістам - Ларисі Губіній (5 канал), Савікові Шустеру («Інтер»), Олександрові Ткаченку («1+1») та Андрію Куликову (ICTV). Варто зазначити, що востаннє Віктор Федорович спілкувався з шістьма журналістами у своїй резиденції «Межигір’я» два роки тому, напередодні 15-тої річниці Конституції України.
Цього разу інтерв’ю записувалося в Будинку з химерами, а сама розмова тривала близько двох годин, повідомляє «Телекритика». За інформацією прес-служби глави держави, під час інтерв’ю Віктор Янукович виклав свою позицію щодо широкого кола тем, зокрема, європейської інтеграції, соціально-економічного розвитку країни, внутрішньополітичної ситуації та зовнішньої політики.
«День» звернувся до учасниці вчорашньої розмови з Януковичем, ведучої програми «Час. Підсумки тижня» на «5-му каналі» Лариси ГУБІНОЇ з проханням розповісти про свої враження від зустрічі з Президентом.
- По-перше, хотіла б зазначити, що я не вперше спілкуюся з Президентом у такому форматі і мушу відзначити, що «зерна щирості» у таких зустрічах завжди знаходжу. Можливо, це відбувається не на початку інтерв’ю, а всередині, тому що, коли ви подивитеся його запис, то зрозумієте, що Президент дозволяв собі досить відверті порівняння і вислови на кшталт такого, що «іноді не вистачає і рук, і ніг, коли спілкуєшся з представниками виконавчої влади». Тобто я веду до того, що навряд чи ці тексти були прописані і завчені. Це йде від щирих емоцій та від душі, тому «зерна щирості» тут, звичайно, є.
Звісно, певні меседжі для глави держави були підготовлені і він їх озвучив, але це, вважаю, є також ознакою професійної роботи і з цим нічого не зробиш.
- Чи залишилися журналісти, зокрема і ви, задоволені відповідями Януковича?
- Якщо говорити про мої враження, то принаймні те, що я хотіла почути - почула. Це - проросійський і європейський напрямки та економічний блок питань. Слід також зауважити, що інтерв’ю побудували і, швидше за все, прив’язали до тих подій, які ми пережили наприкінці літа, тобто це - митна війна і очікування підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Ці теми і були ключовими для всієї розмови і насправді, будь-який блок питань до них і прив’язувався.
Власне кажучи, хотілося почути від Президента, що немає перешкод для підписання Угоди про асоціацію з ЄС і це, мушу зазначити, було сказано достатньо ясно та чітко. Я, до речі, тільки-но озвучила точну цитату Президента, я її пам’ятаю, бо вона дуже добре закарбувалася в моїй пам’яті.
Ще важливий момент, який я вчора почула від Президента – це те, що вирішувати момент вступу в Європейський чи Митний Союз повинен народ на референдумі. Мені здається, що Президент вперше озвучив цю тезу.
- Чи задали журналісти питання щодо вирішення так званої справи Тимошенко?
- Так, це питання прозвучало. Без нього, здається, взагалі не обходиться ні одна зустріч Президента. Я можу вам переказати слова Віктора Федоровича, але вони не відрізняються оригінальністю, адже нічого нового Президент не сказав. Він, зокрема, відповів, що не може втручатися в законодавчий процес, який врегульований законом, а інших механізмів для звільнення Юлії Володимирівни він поки не знайшов. Це не дослівний переказ його відповіді, але основним у ній була теза про те, що він, як Президент, не втручається у цей процес.
- А як це інтерв’ю взагалі стало реальним? Хто був ініціатором зустрічі – Президент чи все-таки журналісти?
- Зазвичай ініціаторами зустрічі Президента з журналістами є самі журналісти. Вчорашнє інтерв’ю також не стало винятком. Приміром, ми на «5-му каналі» доволі часто пишемо листи в Адміністрацію Президента з проханням, щоб гарант дав економічне чи політичне інтерв’ю. Як бачимо, вчора у АП вирішили нарешті задовольнити прохання журналістів.
- Чому на зустрічі були присутні лише представники чотирьох українських телеканалів?
- Наскільки я зрозуміла, на інтерв’ю до Президента запросили журналістів підсумкових випусків і політичних ток-шоу, які є на різних каналах. Такою була логіка аудиторії, яка інтерв’ювала Президента.
- На «Телекритиці» з’явилася інформація про те, що телеканали покажуть свої версії інтерв'ю в різний час. З чим це пов’язано?
- Це питання, швидше, не до мене, а до менеджерів телеканалів, тому що відповідна домовленість була між ними і Адміністрацією Президента. Однак, в цілому, як я розумію, все залежало від керівництва самого каналу: у кого в сітці і коли був вільний час, тоді і ставили відеозапис інтерв’ю. Тут ніяких зобов’язань канали на себе не брали.
Author
Юлія ЛучикРубрика
Політика