I ТАКЕ БУВАЄ
Нащадкам Чингісхана — безкоштовний обідНащадкам Чингісхана — безкоштовний обід
У меню двох монгольських ресторанів у Лондоні з’явилося нове «блюдо» — тест ДНК. Цей тест проводиться для того, щоб визначити, хто з клієнтів є нащадком Чингісхана. Якщо виявиться, що людина є родичем великого завойовника, то вона зможе отримати безкоштовний обід. Дана акція проводиться на честь того, що зараз монголам уперше за 80 років дозволено мати родові прізвища, і, отже, вони можуть претендувати на те, щоб носити ім’я Чингісхана, повідомляють podrobnosti.ua. Ресторани, спільно з компанією Oxford Ancestors, що займається генетичним пошуком родичів, будуть визначати, хто з відвідувачів є прямим нащадком Чингісхана. Оскільки у всьому світі 16 мільйонів чоловік вважаються його прямими нащадками, то шанси на те, що знайдеться така людина, не такі вже й малі.
Цікаво, що британська королівська сім’я, іранська королівська пара, а також сім’я графа Дракули вже могли б претендувати на свій безкоштовний обід, оскільки відомо, що вони є його нащадками. Раніше Оксфордський університет протягом 10 років проводив дослідження ДНК чоловічого населення на території колишньої Монгольської імперії і з’ясував поширення нащадків Чингісхана. У 1925 році радянські комуністи заборонили використання родових прізвищ у Монголії. Однак демократичний уряд, відновлений у 1990 році, нещодавно повернув право на родове прізвище. До кінця червня 50 тисяч монголів уже прийняли ім’я Боржигід — так називався клан Чингісхана. Процедура тесту ДНК, що пропонується компанією Oxford Ancestors, проста: достатньо взяти зразок із рота і надіслати його на аналіз, який триває близько двох місяців.
П’ятдесят три з половиною хот-доги за 12 хвилин
Новий світовий рекорд швидкості поїдання хот-догів установив у неділю багаторазовий чемпіон у цьому виді спорту японець Такеру Кобаяші, повідомляє Lenta.ru з посиланням на Бі- Бі-Сі. На традиційному змаганні у нью-йоркському Коні-Айленді японський «атлет» опинився поза конкуренцією: за 12 хвилин йому вдалося з’їсти 53 з половиною хот-доги. Повідомляється, що Кобаяші використав власне ноу-хау, яке назвав «Соломоновою технологією». Він розламував булку на дві частини, а потім відразу з’їдав обидві половинки, за рахунок чого зміг досягти фантастичної швидкості знищення хот-догів — майже 5 штук на хвилину. Друге місце на змаганнях також зайняв житель Японії Нобоюукі Широта з 38 сосисками за той же час, бронза і 32 хот-доги дісталися американці південнокорейського походження Соні Томас. Крім того, панночка побила жіночий світовий рекорд. Саме на неї тепер покладають найсерйозніші надії у боротьбі з японським засиллям у списку переможців. Змагання на цей національний американський вид спорту проводяться в Коні-Айленді з 1916 року. Починаючи з 1996 року, переможцями незмінно стають японці (виняток — 1999 рік, коли перше місце зайняв американець). Окремо варто відзначити, що японські учасники важать часто в кілька разів менше, ніж їхні американські суперники.
У продаж надходять банани зі смаком полуниці
Американська фірма, яка займається торгівлею бананами, планує випустити на ринок новий сорт цього тропічного фрукта, який матиме смак полуниці. Керівництво компанії вирішило, що традиційні банани вже набридли споживачу і не мають належного попиту, тому потрібен якийсь оригінальний хід для залучення клієнтів. Тоді й було прийнято рішення розширити асортимент, наповнивши продукцію новим несподіваним смаком, передає Korrespondent.net. Фірма відмовляється розкривати секрет перетворення звичайних бананів на полуничні й лише гарантує, що ніякої генетичної модифікації проводитися не буде. Нові банани з’являться на ринках Європи та Америки наступного року.