Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Iсторія України» — вивчай і розважайся

29 вересня, 00:00

Як сполучити освіту і розваги? Як так зробити, аби дитина навчалась розважаючись, а захопившись розвагою, швидко й ефективно вчилися? Вирішення цього непростого завдання досягли столична аудіокомпанія «Атлантик» спільно зi львівською творчою групою «Гарбуз-Студія» у колективному продукті «Дитяча колекція». Це — мультимедійний серіал для дітей молодшого і середнього віку, що складатиметься з дисків, присвячений тим чи іншим шкільним дисциплінам. Нещодавно серію відкрив диск «Історія України. Частина перша». Якщо думаєте, що це — мультимедійна версія шкільного підручника, то ви глибоко помиляєтесь. Це якраз те, що магнетизує увагу не лише дітей, а й дорослих. Віртуальними екскурсоводами у світ історії є два симпатичнi персонажі — Вовчик Панас та Качечка Кася. Вони ніби за руку ведуть вас у широкий кольоровий світ лицарів, князів, зодчих, воїнів і ченців. Історія від Трипільської цивілізації і до часів зруйнування Запорозької Січі подається у формі яскравих оповідок і поділяється на вісім рівнів. Аби потрапити з одного рівня на інший, потрібно відповiсти на запитання вікторини. Відповідаючи на запитання з того чи іншого розділу давньої історії, часом не знають і дорослі… Але це тільки додає азарту, адже Вовчик і Кася найбільш кмітливим розумникам пропонують різні бонуси. Окрім вікторин, тут є безліч дотепних загадок, цікавинок і флеш-мультиків. Одне слово, пізнавальний процес захоплює вас не менше ніж, приміром, перегляд флеш-серіалу «Веселі яйця». На відміну від «Яєць», тут відсутній пасивний перегляд, «мандрівка» вимагає напруження інтелекту й пам'яті. А рух можливий лише за умови стовідсоткового засвоєння інформації кожного з восьми рівнів-розділів цієї незвичайної мультимедійної гри в історію.

«Наш серіал «Дитяча колекція» — розповідає директор аудіокомпанії Юрій Гандзюк — це спроба внести свіжий струмінь в систему шкільної освіти. Ми пропонуємо учням той стиль, мову і форму, які їм добре знайомі, адже більшість iз них обожнює комп'ютерні ігри, колекціонує ігрові диски із «стрілялками», «ганялками» і «страшилками». Але ті диски роблять їх жорстокими, цинічними й байдужими та часто підміняють реальну дійсність віртуальними жахами. Ми ж пропонуємо позитив. Власне, кожен школяр отримує шкільний обсяг знань iз базових шкільних дисциплін. Перші два диски — це «Історія України в двох частинах».

Інший ініціатор проекту — керівник «Гарбуз-Студії» Назар Рубашний говорить, що до справи залучали всіх, кого могли. Одні писали, інші малювали. Просили навіть деяких друзів, аби погавкали, — щоб собаки в мультику звучали як живі. Не знаю, чи змогли б ми докликатись студентів у час канікул, коли б не велике спільне бажання зробити щось реальне на добро Батьківщини та її майбутнього. Наше сьогодення змінити важко, але поліпшити день завтрашній — у наших силах…» А ось, що розповідає Юлія Лящинська, студентка факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка: «Писати для дітей значно важче, ніж для дорослих. Мова повинна бути легкою, доступною і барвистою. Інформація повинна бути простою і водночас цікавою…»

Варто додати, що перед запуском серіалу усі тексти уважно вичитували й редагували досвідчені лінгвісти та історики. Автори проекту вже мають перші відгуки від школярів і вчителів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати