Перейти до основного вмісту

«Київська колекція»

Під такою назвою у галереї сучасної класики «Синій вечір» відкрито виставку
29 січня, 11:16
АНАТОЛІЙ ЛИМАРЄВ. «АВТОПОРТРЕТ», 1980, ПАПІР, АКВАРЕЛЬ / ФОТОІЛЮСТРАЦІЮ НАДАНО ОРГАНІЗАТОРАМИ ВИСТАВКИ

Це спільний творчий проект  із Центром Юдаїки при Могилянській Академії, на виставці  коло київських художників представляють як дуже відомі, так і несправедливо забуті імена.

Організатори кажуть, що, готуючи експозицію, вони, на жаль, не змогли охопити всього культурного пласту часу. Це — лише  своєрідний «ковчег», що зібрав особистості  різного масштабу, які взаємодіяли в єдиному культурному середовищі. Всі роботи — вияви чистої незаангажованої творчості. Такий зріз  привертає увагу до такого цікавого явища, як  мистецтво Києва другої половини ХХ століття.

Представлені майстри  живопису, графіки та скульптури  певним чином пов’язані з Київським державним художнім інститутом (нині НАОМА): або там навчалися, або викладали. 

Простежується спадковість традиції, що присутня у відносинах двох поколінь митців, які експонуються: покоління шістдесятників та їхніх вчителів — Тетяни Яблонської, Іллі Штильмана, Сергія Григор’єва, які у різні періоди викладали у КДХІ. Авторитетами  для молодших колег по цеху також були Євген Волобуєв, Георгій Якутович,  Борис Рапопорт. Духовним лідером покоління шістдесятників вважали безкомпромісного Григорія Гавриленка.

Видатні художники старшого покоління — Тетяна Яблонська, Сергій Григор’єв, Ілля Штильман, Борис Рапопорт, Євген Волобуєв, Георгій Якутович, Олена Яблонська — давно визнані класиками українського мистецтва, їхні твори  посіли чільне місце у музеях України та розійшлися світом і приватними збірками. Твори  більшості шістдесятників також потрапили у музеї та поважні зібрання колекціонерів. Проте не часто випадає нагода спілкуватися з їхнім спадком у експозиціях музеїв та галерей. Частина робіт залишилася у нащадків і рідко експонується.

Різні творчі індивідуальності, всі вони знайшли свій унікальний творчий почерк, реалізували свій дар, прожили чесне життя в умовах авторитарного  режиму й тиску ідеології соціалістичного реалізму. Всупереч цим обставинам вони творили талановите й людяне мистецтво.

Живі класики Борис Довгань, Микола Рапай, Галина Григор’єва, Яким Левич, Олег Животков продовжують плідно працювати й досі. На виставці представлені їхні твори останніх десятиліть.

Всі  твори взято безпосередньо у авторів та з родин художників. У кожному з них живе душа автора, б’ється його пульс, створюючи неповторний дискурс Києва.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати