Перейти до основного вмісту

Реклама — двигун людства!

08 липня, 00:00
Рекламу вперше придумали в Древній Греції. Взагалі в Древній Греції вперше придумали все (окрім гопака та горілки), але рекламу особливо! Придумав рекламу давньогрецький герой Тесей. Дуже довго він ходив редакціями давньогрецьких газет і розповідав давньогрецьким редакторам про те, що реклама — це нитка-дороговказ у світі бізнесу. Однак редактори лише сміялися над ним, оскільки в той час вони використовували рабську працю журналістів і їм (редакторам) було геть наплювати на фінансовий стан своєї газети. Тоді Тесей задумав і здійснив сміливий експеримент. Він зняв офіс у величезному заплутаному лабіринті на острові Кріт і вирушив туди, прихопивши з собою котушку з телефонним дротом. А одна прекрасна журналістка, закохана в героя, таємно від редактора дала у своїй газеті перше рекламне оголошення: «Здійснюю подвиги. Конфіденційність гарантую!» і вказала номер його контактного телефону.

Першим за оголошенням, звичайно ж, з’явився рекет в особі злого бика Мінотавра. Однак Тесей був парубок не дурний і круто розібрався з биком, провівши таким чином одночасно й презентацію своєї фірми. Замовники ринули суцільним потоком, Тесей зробився процвітаючим бізнесменом, а острів Кріт було оголошено офшорною зоною. Надалі телефонний дріт, який Тесей тягнув лабіринтом, був названий на честь закоханої журналістки ниткою Аріадни.

Тепер, завдяки винаходу Тесея, будь-який бізнесмен може уникнути сумної долі блукання лабіринтом у пошуках замовника. Досить лише зателефонувати за № 414-67-60 і замовити рекламу.

Відтоді практично всі досягнення людства пов’язані з рекламою. Що коштує сьогодні 2,05 на прийом і 2,06 на віддачу? Правильно, долар. А якби Колумб не прорекламував свого часу Америку?! 2,06 гривні сьогодні взагалі б нічого не коштували!

Візьмемо минулі вибори. Безліч кандидатів у депутати були викликані всього-навсього спритним рекламним трюком: «Депутат є особа недоторканна». Не будь цієї реклами — який дурень погодився б протирати штани в парламенті?!

Реклама, реклама, реклама! Завдяки їй на телебаченні з’явилися художні фільми, аби було чим заповнити паузи між рекламними роликами.

Хрестоматійними стали рекламні оголошення:

«Відпочинок на березі лазурного моря! Готель *****, повний пансіон.

Турбюро «Іван Сусанін»

«Гуска свині — не товариш, однак ми вам завжди раді! Найвищі дивіденди у світі!

Оберем-народ.Траст»

А найзнаменитішим рекламним шоуменом XX століття є не ведучий «Поля чудес» Леонід Якубович (як багато хто помилково вважає), а якийсь собі В.І. Ленін. Його рекламна кампанія під девізом «Вчення К. Маркса — всесильне, бо воно вірне!» ледь не повернуло назад історію людства. Наслідки цієї несумлінної реклами ми розплутуємо досі!

А хто знав би сьогодні імена Тамерлана, Наполеона та Петра I, якби не було знаменитих рекламних роликів банку «Імперіал»?

Таким чином, класичне визначення: «Реклама — двигун торгівлі» явно застаріло й має бути замінене на «Реклама — двигун людства!»

Адже зрештою усі ми є не що інше, як нескінченна рекламна пауза Творця!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати