Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Дмитро Запольський: «Відставка Іванова - це заковика, гідна Єльцина»

13 серпня, 12:58
Фото з відкритих джерел

Новина про те, що президент Володимир Путін відправив у відставку голову адміністрації Сергія Іванова і призначив на цю посаду свого особистого протоколіста Антона Вайно, що сталося на тлі подій в Криму, які викликають багато запитань, спричинила справжній переполох у ЗМІ. Ми теж спробували розібратися в тому, що відбувається, і попросили прокоментувати ситуацію політолога Дмитра Запольського.

- Дмитре, як ви прокоментуєте відставку чекіста Іванова і призначення на його місце цивільного Антона Вайно.

- Дуже цікавий розклад. Вайно - естонець, дипломат, миша протокольна. Вельми дивний вибір. Перше, що спадає на думку, мабуть, Іванов підставив Путіна з цією безглуздою виставою в Криму, «терористами» та «БТРами».

- Пам'ятається, ви говорили про швидке оголошення Кремлем «Перебудови -2.0».

- Призначення на ключову посаду в кремлівській ієрархії не чергового чекіста, а освіченого дипломата, причому етнічного естонця - це явний сигнал про те, що моя версія про швидке настання «Перебудови 2.0» стає реальністю. Кремль готує зміни, внутрішня політика теж зміниться, Володін відправлений у відпустку, з якої перейде в Держдуму, можливо, спікером. Думаю, що багато губернаторів теж не складуть мандати. Дуже ймовірно, що нас чекають дострокові вибори президента, я думаю, що це буде не Путін. Можливо, Медведєв, можливо, хтось іще. Ну, наприклад, Собянін. Хоча зараз це ворожіння на кавовій гущі. Важливіше - чому Путін зважився на зміну бюрократичної вертикалі саме напередодні виборів?

- Виникає запитання, чи не пов'язані між собою вельми дивні події в Криму і перестановки в АП?

- Є дві версії: або він проколовся на нещодавній кампанії проти Медведєва (а вона явно була замовною) і той прямо заявив - або я, або він. І Путін вибрав на користь того, хто спить на засіданнях, а не просто в своєму кабінеті (злі язики подейкують, що Іванов раніше спав після обіду, а останні півроку просто зранку) Або, що, на мою думку, правильніше, Іванов доповів Путіну ситуацію з "кремлівськими диверсантами" не так, як це було насправді, чим поставив президента в незручне становище. Ось ця версія мені видається найбільш реалістичною. Спочатку вони заявили, що цей нібито «диверсант» Попов - кадровий розвідник. А потім з'ясувалося, що він шофер самоскида. Путін у цій історії виглядає дурнем в очах заходу і США. Адже цілком можливо, що американські заяви (що кремлівська версія подій це повна туфта) дуже сильно зачепили самолюбство Путіна. І він розлютився. Бо повірив. А у них з Порошенком була «договорка» - не переносити конфлікт через кордони т.зв. «ДНР» і «ЛНР».

Можливо, що обидві версії правильні. У будь-якому випадку, відставка Сергія Іванова виглядає вкрай принизливо, посада якогось представника з очищення (тобто екології) - це місце біля параші. А взагалі, звичайно, безславний кінець кар'єри колишнього наступника номер два і головного яструба Кремля

- Чи не є ці події чимось на зразок операції прикриття, мета якої відвернути увагу від зміни курсу і пов'язаних з цим призначень?

- Ні. Це принизливе побиття. Я добре знаю цю путінську мову: він знімає Іванова без ордена, без почестей, без реального призначення. Це стусан. І сигнал всім, хто спирався на Іванова, - ви в опалі. Єдина операція, яка може тут бути, - це екстрене створення штабу з дострокових виборів президента, причому конкретно Медведєва, а Іванов у цій конфігурації не викликає довіри. Але це ми вже починаємо фантазувати.

- Але ж очевидно, що призначення Вайно і відставка Іванова готувалися давно, чому раптом це сталося вчора на тлі кримських подій?

- Чому ви вирішили, що готувалися давно? По-моєму, це цілковитий експромт. У стилі "а подати сюди Тяпкіна-Ляпкіна".

Але кандидатура Вайно - це дуже цікавий хід. Не Володін, який створив усю задушливість внутрішньої атмосфери, не Сурков, який курирує українське питання, а япономовний протоколіст, родом із Таллінна! Ось це вже гідна Єльцина заковика.

Ніхто, ніколи, ніде не міняє відповідальних за вибори перед виборами. Це реально експромт.

- Що ж це - ознаки капітуляції чи відступ на заздалегідь підготовлені позиції?

- Ні, не капітуляція і не відступ. Все йде за планом. Спочатку загвинчують. Потім будуть відгвинчувати. Потім знову загвинчувати. Це біг на місці.

Джерело: "Русский монитор"

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати