Перейти до основного вмісту

Іменини пофігіста

19 січня, 10:42

Як дивно зустрічати свій ранок народження в аеропорту, і не просто в аеропорту, а на десятитисячному мітингу опозиції.

Це просто якийсь потрійний рівень химерності.

А з другого боку, чого дивуватися? В якій країні я, зрештою, живу? У нас навіть на посаду президента можуть обрати чисту химеру й потім робити вигляд, що так воно й треба. Якщо це можливо, то чому неможливий мітинг біля входу в аеропорт? Звісно, Жуляни такого ще не бачили, але все колись буває вперше.

До речі, святкувати щось, а тим паче дні народження в України – це наче грати в лотерею з історією. Пам’ятаю, вечірку на честь мого 50-річчя ми з друзями вирішили перенести на неділю, 19 січня. 19 січня 2014 року. Що тоді трапилося – нагадувати не треба. Як вечірка проходила – краще не згадувати.

Так чи інак, цього разу скінчилося все не так радикально. Принаймні поки що. Оскільки всі виїзди з району були забиті транспортом, наша компанія відправилася пішки. По дорозі вирішили зазирнути в кав’ярню. Судячи з таблички, очікували на звичайну кавову забігайлівку на першому поверсі нудної офісної будівлі. А потрапили… як би пояснити? В кавовтй Парадиз?

Ні, звісно, каву ми попили – відмінну. Але, головне, познайомилися з господарем того чудового місця. Олександр виявився філософом, митцем, первосвящеником кави. Продав її понад тисячу тон – це 100 мільйонів чашок. Займається цим уже 21 рік. Дегустував каву не менше ніж з 300 тисячами людей. Непоганий обласний центр виходить. Те, як Олександр розказує про каву, можна слухати годинами. “Каві треба пожити в роті”. Кава – кількох сортів – росте і визріває замість кімнатних рослин у його офісі. Поруч з бананами, авокадо і ще казна-якою екзотикою. На поличках у одному кабінеті стоять філіжанок з десятків країн світу, а в другому взагалі відбувається справжня магія. “Ось, послухайте” – каже Олександр, запускаючи руку в скриню, наповнену кавовими зернами – “це ж справжній морський прибій”.

І точно. Зерна з шурхотом розступаються під пальцями, осипаються з долоні – і, заплющивши очі, можна легко побачити, як хвилі набігають на гальку.

Я ніколи в житті не слухав кавовий прибій.

Людство Олександр ділить на 4 категорії:

- Консерватори  - їдять каву, з бутербродами та іншим чим попало;

- Залежні – їм треба регулярна доза кофеїну, аби прокинутись, аби функціонувати;

- Радикали – сиплють у каву сіль чи перець, перекручуються як можуть;

- Експериментатори-пофігісти – прокинутись можуть і без кави, і взагалі можуть без неї.

Мене Олександр відносить до пофігістів, тим не менш купую в нього дві пачки його власного купажу, а третю він мені дарує.

Але, вийшовши на вулицю, я думаю, що насправді весь цей ранок є подарунком. І мітинг у аеропорту, і друзі, яких я там зустрів, і кавовий прибій. Бо це та Україна, в якій хочеться жити – де народ має право на збурення і реалізовує це право в найнеочікуваніших місцях, і навіть добивається свого, і де є такі люди, як Олександр, які ставляться до своєї справи як до мистецтва. Саме це місце, цей час. Що може бути кращим?

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, “День”

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати