Перейти до основного вмісту

Кремлівський ексгібіціоніст

«21.08–03.09.2020»
03 вересня, 19:57

Як на мій погляд, найважливіше за заповнену інфоприводами про отруєння Навального середу це не публікація про результати аналізів німецької військової лабораторії, що виявили «Новачок», не екстрений брифінг Меркель, у якому вона хіба що не тицьнула в Путіна пальцем і навіть не заява Пєскова у відповідь. Прес-секретар Путіна просто сухо відтворив те, чого ми й так чекали: «До вивезення Навального до Берліна, відповідно до всіх міжнародних стандартів, у Росії провели цілий комплекс аналізів, ніяких отруйних речовин виявлено не було». — Пєсков сказав у вуса «А». І вже слідом за ним член комітету Держдуми з безпеки та протидії корупції Андрій Луговий транслював в ефір ретельно складений набір з інших літер російського алфавіту: «Якщо там знайшли щось пов’язане з «Новачком», то, найімовірніше, це було в цій клініці йому введено».

Хоч би яким зухвало скандальним було звинувачення Андрієм Луговим лікарів берлінської клініки Charite, суть цього послання аж ніяк не в його змісті. Найважливіше, що його озвучив саме той, кого з 2007 року правоохоронні органи Великої Британії офіційно звинувачують в отруєнні на території Сполученого Королівства роком раніше російського розвідника-втікача Олександра Литвиненка. Той, кого, як відкритий виклик британському правосуддю, незважаючи на офіційний запит про екстрадицію, Кремль не просто огородив від покарання, більше того, кого з 2011 року зробив депутатом Держдуми від маріонеткової ЛДПР. До речі, з 2011 року після кожного нового звинувачення Путіна у черговому вбивстві вже не вперше саме Луговий зриває плащ кремлівського ексгібіціоніста: ось він, у всій своїй скотинячій красі.

Тож ви зрозуміли, покарання або помста не на перших місцях у списку цілей, які мали отруйники Навального. І справа навіть не в тому, саме Путін чи хтось із його оточення отруїв російського опозиціонера. Кремль майстерно одразу обіграв ситуацію. І відсиланням Навального, який перебував у комі, на лікування за межі Росії (висилання на лікування, це, мабуть, путінське ноу-хау — зважаючи на вже озвучені в Росії звинувачення, шлях назад, навіть якщо / коли він одужає, йому закритий) перетворив його отруєння на шоу, на демонстрацію вседозволеності і, що для нього набагато важливіше, своєї безкарності. Ще один з його боку для світу жорстокий урок нав’язуваних нових правил міжнародної гри. Навальний був обраний для ролі жертви не через те, що, як Нємцов, становив реальну загрозу путінському режиму, а через розкрученість бренду. Чим більше глядачів / читачів зацікавить зіркове ім’я в заголовку, тим наочнішим, тим дієвішим буде цей урок.

Після заяв цієї середи Пєскова і Захарової (спікер російського МЗС абсолютно спокійно виголосила, що сьогоднішня одностайна реакція глав європейських держав і Євросоюзу на результати аналізу була, на хвилиночку, «заздалегідь відрепетирували») тим паче гірко згадувати тижневої давності заголовки західних, а слідом за ними й українських ЗМІ: «Меркель послала жорсткий сигнал Путіну». Хоч би скільки «інформовані джерела» всередині партії німецького канцлера говорили, що ну ось тепер вже точно ідея «особливого зближення між Німеччиною і Росією» стала для німецьких політиків занадто токсичною, Ангела Меркель хіба що в часі — на кілька годин — розвела свої заяви: з «останнім попередженням» Путіну і що, «незважаючи на незаконні американські санкції, Німеччина все одно добудує Північний потік».

Путін чудово розуміє ці нюанси. І щоразу, коли колективний Захід запитує: «російська влада повинна дати відповіді на запитання навколо ситуації з...» черговим вбивством, після порівняно нетривалого, але максимально публічного над ними знущання від Путіна лунає неодмінна відповідь. — Відповіддю на запитання про покарання винних у вбивстві Щекощихіна і Ющенкового стали трупи Політковської і Литвиненка, і слідом, суцільним потоком, на кожне нове запитання — Естремирової, Магнітського, Маркелова, Бабурова, Березовського, Нємцова, Гебрева, Вороненкова, нещасної супутньої жертви на замах Скрипаля, Хангошвілі... І це лише найгучніші з імен. Щодо скількох «раптово померлих» на заході збіглих російських дипломатів, розвідників, політиків, бізнесменів «питання» виникли постфактум, тільки через багато років, після безсоромної спроби отруєння в Британії Скрипалів.

Отож, якщо мене після чергового гучного вбивства критика російської влади спитають, кого я вважаю винним, крім Путіна, я назву ще й тих, хто, якщо не брати до уваги здебільшого символічні санкції, обмежується по відношенню до путінської Росії одними питаннями «А хто- хто-хто-о-о це зробив???» з приводу кожної нової із «загадкових» смертей, що стали вже незліченними.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати