Перейти до основного вмісту

Моршинський післясмак

05 серпня, 12:44

Моршин – невелике містечко на Прикарпатті, добре відоме широкому загалові як бальнеологічний курорт. Розташований Моршин у мальовничій долині, оточеній височинами, суцільно вкритими лісами. У рівнинній частині розташована курортна зона з прекрасним парком – тут і знаходяться десятки санаторіїв, до яких з’їжджаються туристи з усіх куточків України і не тільки. Протягом останніх двох тижнів Моршин неодноразово фігурував на сторінках «Дня», адже саме в сповненому зелені та прикарпатського колориту приміщенні місцевого Палацу культури холдинг інтелектуальних ініціатив проводить свою фотовиставку. Вже неодноразово наголошувалося, що це був важливий стратегічний крок для міста в контексті його промоції. У цьому випадку йдеться про інтелектуальну промоцію, потенціал якої курорти зазвичай недооцінюють.

«З перших хвилин перебування в Моршині вас оточує атмосфера спокою та легкості. У Моршині немає ні шуму, ні зайвої метушні…» – це рядки з присвяченого Моршину путівника, який видали в далекому 1989-му році. По правді кажучи, зараз містечко не надто сильно відрізняється від того Моршина зразка 80-х років, який зображений на ілюстраціях путівника. Санаторіїв радянської побудови та духу тут чимало, і цей факт не приховати. Зараз, під час літнього сезону, Моршин точно не відчуває дефіциту туристів. Однак містечко відчуває дефіцит інвестицій. І це помітно неозброєним оком навіть у порівнянні з іншим відомим курортом Львівщини – Трускавцем. Так, головна родзинка Моршина в його колоритному прикарпатському дусі та лікувальних мінеральних водах… У цьому зміст моршинського курорту, проте не варто забувати про його форму. Для модернізації курорту потрібні інвестиції, в пошуках яких місто, як показує практика, перебуває безперервно.

Моршин має прекрасний, продуктивний досвід у залученні іноземних інвестицій. За кошти гранту Європейського союзу в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013» в Моршині провели реконструкцію пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк курорту». І тепер, завдяки спільним старанням ЄС, Моршинської міської ради та львівського архітектора Віктора Марченка, містечко може похвалитися чудовим сучасним парком. У цьому напрямку Моршину та іншим курортним містечкам слід рухатися і далі. Тим паче, коли йдеться про курорти Львівщини, які мають чудову можливість ініціювати та долучатися до транскордонної співпраці з сусідньою Польщею. Вищезгадана Програма транскордонного співробітництва, в рамках якої було реалізовано більше десятка масштабних і малих проектів, – яскравий цьому аргумент і приклад.

Для Моршина важливі не тільки прямі грошові інвестиції, а й залучення до розвитку регіону міжнародного досвіду. Тут у пригоді могли б стати ті ж старі добрі знайомі з Польщі – наприклад, курорти Івонич-Здруй, Риманув-Здруй, Полянчик. Щось корисне й актуальне підглянути можна було б і в знаних «важковаговиків» курортно-рекреаційної справи – чеських Карлових Вар, німецьких міст Баден-Баден і Весбаден…

«На промоцію курорту Моршин передбачено виділити 8,8 мільйонів гривень» – такою звісткою навесні порадували депутати Моршинської міської ради, затвердивши програму розвитку туризму та промоції міста на 2016-2020 роки. Зокрема, у найближчі три роки планується створення туристично-інформаційного центру та музею історії міста. Що ж, пильно спостерігатимемо за подальшим розвитком моршинського курорту. Сприятиме розвитку та промоції містечка й «День». Нагадаємо, що віднедавна, а конкретно від моменту підписання меморандуму про співпрацю, Моршин і «День» – партнери. Переконаний, ця співпраця буде плідною та взаємовигідною.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати