Замикаючи коло брехунів
Наші приголомшливі ЗМІ другий день інформують читачів про завершення роботи слідчої групи (JIT) щодо збитого малайзійського «Боїнга». Інформують у багатьох випадках неправильно і тенденційно, надаючи можливість російським військовим коментувати висновки слідства (радіо «Ера»).
Тому вирішив підкреслити головне в процесі. По-перше, це було кримінальне розслідування, а не просто вивчення обставин.
По-друге, як аргументи були використані дані супутникового моніторингу території злочину від різних країн, свідчення очевидців і матеріали незалежних джерел.
Доведено, що літак був збитий ракетою Buk 9M38, випущеною з орного поля за 6 км від селища Сніжне бойовиками, екіпажем 53-ї зенітної бригади армії РФ, що дислокується в Курську.
Система «Бук» доставлена з території Росії на схід України, а потім була перевезена на білій вантажівці Volvo в районі пуску людьми в російській військовій формі. Близько 100 осіб з них були ідентифіковані. А також визначені імена, прізвища, військові звання шістьох членів екіпажу.
По-третє, незважаючи на заперечення провини (що природно для злочинців), буде розпочато кримінальне переслідування встановлених осіб і тих, хто віддавав розпорядження на застосування зброї.
По-четверте, всі родичі загиблих у теракті, влаштованому російськими військовими, задоволені розслідуванням і вимагають від урядів своїх країн покарати злочинців і виплатити компенсації.
Маленький історичний екскурс з теми. У 1983 році СРСР заперечував причетність до збитого південнокорейського пасажирського літака, але в 1993 році Борис Єльцин визнав факт, назвавши його помилкою «холодної війни». Він розпорядився виплатити компенсації і передав південнокорейській стороні частину документів з цієї справи, пославшись на те, що КДБ знищило головні докази. США після трагедії розсекретили систему GPS, дозволивши використовувати її для цивільних цілей. Збитий корейський «Боїнг» став світовим інцидентом, що викрив КДБ і Генштаб Радянської Армії, поставивши ці організації поза законом. У 2000 році Путін нагородив льотчика Корнукова, який випустив ракету по пасажирському літаку в 1983 році. Так почалася підготовка до того, що зараз завершив розслідувати JIT. Коло замкнеться, коли новий російський президент вчинить, як політичний батько Путіна, і стане розповідати світу, що ФСБ знищила всі докази щодо малайзійського«Боїнга». А генерали? Що з них візьмеш. Щодо південнокорейського«Боїнга» брехати зголосився маршал Агарков, а щодо малайзійського знайшли чин непомітніший. Річ у тім, що компанія «Боїнг» довговічна, а російська мімікрія нескінченна.