Львівська опера звернулася до міжнародної спільноти і започаткувала електронну бібліотеку української музики

Листи українською, англійською, німецькою, польською та італійською мовами скеровано до театрів, асоціації Opera Europa, агенцій, імпресаріо та митців. Серед вимог Львівської національної опери – вступ України до ЄС, фінансова підтримка Збройних Сил, культурні санкції для Російської Федерації тощо.
Звернення до міжнародної мистецької спільноти записав і генеральний директор – художній керівник Львівської опери Василь Вовкун. У відео, зокрема, ідеться: «Ми, ціною величезних жертв, сьогодні знову доказуємо свою незламність, свободолюбність і приналежність до вільного світу! Закликаю всіх українців, людей доброї волі підтримати ініціативу Президента України про вступ України в Європейський Союз!».
Звернення Василя Вовкуна можна переглянути тут.
У Львівській опері переконані, що світ щонайкраще відкриватиме для себе українську культуру через виконання її знакових музичних творів. Тому ініціювали створення електронної музичної бібліотеки Stand with Ukraine з найкращими оперними та симфонічними творами українських композиторів, які пропонують виконати світовим колективам у концертних програмах на знак підтримки українському народу.
Серед них – ноти Державного Гімну України, симфоній Бориса Лятошинського, Левка Ревуцького, Максима Березовського, симфонічні і камерні твори сучасних композиторів Олександра Родіна, Івана Небесного, Михайла Шведа тощо. До оцифрування музичної спадщини долучилися понад 10 волонтерів – студентів та випускників Львівської національної музичної академії імені Лисенка.
Матеріали вже розміщено у вільному доступі на сайті театру. Електронна музична бібліотека Stand with Ukraine тут.
Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів