Нова модель оборонного менеджменту PPBE на основі передових практик НАТО пройде апробацію у ЗСУ
Міноборони України розробило нову модель процесу планування, програмування, бюджетування та виконання (Planning, Programming, Budgeting & Execution, ППБВ). Її призначення — підтримка прийняття обґрунтованих управлінських рішень у сфері оборони, повідомляє Міністерство оборони України.
Пілотне впровадження нової моделі буде здійснено на базі визначеного виду, окремого роду військ (сил) Збройних сил України до кінця 2025 року. Після прийняття відповідних змін до чинного законодавства, модель планується поширити на усі складові Сил оборони.
Новий підхід, серед іншого, передбачає планування розвитку та підтримання спроможностей ЗСУ, а в подальшому й інших складових Сил оборони, на середньо- (5 років) і довгострокову (10 років) перспективу.
Аспектами цієї моделі є чіткий розподіл видатків за ключовими напрямами на основі багатокритеріального аналізу розвитку оборонних спроможностей. Такий аналіз застосовується для розрахунку вартості кожної спроможності, з урахуванням реальних потреб в ресурсах. Визначає життєві цикли та ефективність озброєнь та військової техніки для кожного виду, окремого роду військ (сил) Збройних сил.
«В процесі удосконалення системи оборонного менеджменту наше завдання озброюватись новими дієвими методиками, синхронізуватись і набувати взаємосумісності з нашими іноземними партнерами у застосуванні прогресивних процесів планування. Використовуючи нові інструменти аналізу, формувати чітке бачення перспектив спроможностей українського війська на подальших етапах розвитку», — зазначив перший заступник міністра оборони, генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.
До кінця поточного року цільова модель трансформації системи оборонного менеджменту та дорожня карта впровадження процесу ППБВ буде надіслана для ознайомлення заінтересованим органам виконавчої влади та профільним комітетам Верховної Ради.