Збірна України здобула третю перемогу в жіночій Золотій Євролізі з волейболу

26 травня, 18:20

Жіноча збірна України здобула третю перемогу в сезоні Золотої Євроліги — за підсумками трьох сетів здолала в групі Словаччину.

Про це повідомляє Суспільне.Спорт.

Перша частина міжнародного сезону пройшла для "синьо-жовтих" в Естонії. Із рахунком 3:2 збірна обіграла словенок, після "сухих" 3:0 — господарок майданчика естонок.

Словачки, перші суперниці українок в австрійському Швехаті, вже провели три матчі в новому сезоні Золотої Євроліги, зокрема перемагали Австрію та Азербайджан з однаковим рахунком 3:1.

Як пройшов матч?

У першій партії українки виходили на сетболи за рахунку 24:18 — закрити сет вдалося із третьої спроби.

Більшу частину другого сету перевагу втримувала Словаччина. Українки відіграли відставання в чотири очки і здійснили власний вирішальний ривок до перемоги в партії (у останніх 14 розіграшах — 11:3).

Найбільшого на той момент розриву в матчі — плюс сім очок — українки досягли в середині третьої партії (12:5). До кінця матчу рахунок у сеті звівся до розгромних 25:11.

Найрезультативнішою волейболісткою на майданчику стала догравальниця збірної України Олександра Міленко — 16 очок.

Золота Євроліга. 3-й тур

Україна — Словаччина — 3:0 (25:20, 25:21, 25:11)

Третя поспіль перемога дозволила українкам вийти на друге місце в турнірній таблиці. Лідерством підопічні Івана Пєткова поступаються лише Бельгії, яка переважає на один бал.

Турнірна таблиця

1. Бельгія — 3 перемоги (3 матчі), 9 очок (9:1 — різниця сетів)
  2. Україна — 3 перемоги (3), 8 очок (9:2)
  3. Чехія — 2 перемоги (2), 6 очок (6:1)
  4. Румунія — 2 перемоги (3), 6 очок (7:3)
  5. Словаччина — 2 перемоги (4), 6 очок (6:8)
  6. Швеція — 2 перемоги (3), 5 очок (6:5)
  7. Іспанія — 1 перемога (3), 4 очки (6:6)
  8. Словенія — 1 перемога (3), 4 очки (5:6)
  9. Хорватія — 1 перемога (2), 3 очки (3:3)
  10. Азербайджан — 1 перемога (4), 3 очки (4:9)
  11. Австрія — 0 перемог (3), 0 очок (1:9)
  12. Естонія — 0 перемог (3), 0 очок (0:9)

Збірні в топ-4 вийдуть до Фіналу чотирьох і розіграють дві путівки на Кубок претенденток. Остання команда в таблиці вилетить до Срібної ліги CEV на наступний сезон.

Розклад решти матчів України в Золотій Євролізі-2024

26 травня: Австрія — Україна (господар — Австрія)

31 травня: Чехія — Україна (Україна)

2 червня: Україна — Бельгія (Україна)

На тлі повномасштабного російського вторгнення Україна проводить домашні матчі на нейтральному майданчику.