Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

За минулий тиждень на Харківщині сталося 82 пожежі в природних екосистемах, більшість з яких – через спалювання листя

28 вересня, 09:12
Фото з фейсбук сторінки ДСНС України

В Харківському Медіа Хабі відбувся черговий брифінг спікера Головного управління ДСНС України у Харківській області Євгена Василенко, який розповів ситуацію в Харківському регіоні, яка складалась в період з 18 по 24 серпня.

За словами Євгена Василенко, за минулий тиждень рятувальники Харківського гарнізону здійснили 225 виїздів за сигналом «Тривога», 20 з яких були пов’язані з ворожими обстрілами. З пожеж було врятовано 2 осіб. 1 особа, на жаль, загинула.

Спікер зазначив, що сапери Державної служби з надзвичайних ситуацій продовжують розміновувати деокуповані та постраждалі внаслідок російської агресії території Харківської області. Так, в період з 18 по 25 вересня харківські рятувальники 180 разів виїжджали за викликами громадян про виявлення підозрілих або вибухонебезпечних предметів – було ліквідовано 548 боєприпасів.

26 піротехнічних розрахунків та 52 одиниці спеціальної техніки зведеного загону ДСНС продовжують роботи з обстеження ліній електропередач в Харківській області. Загалом, з початку Великої війни піротехніки оглянули понад 3633 га територій, близько 2,6 тис км ЛЕП, виявили та знешкодили більш ніж 78 тис вибухонебезпечних предметів.

За інформацією Євгена Василенка, за минулий тиждень одна цивільна особа – водій вантажівки, зазнав чисельних травм через підрив автівки на ворожій протитанковій міні. За 19 місяців повномасштабного вторгнення росіян на територію України трапилось 227 аналогічних нещасних випадків, в результаті яких згинуло 40 людей, понад 200 було травмовано.

Також речник Харківського управління ДСНС звернув увагу, що за минулий тиждень в регіоні сталося 82 пожежі в природних екосистемах. Причиною більшості нещасних випадків стало самовільне спалювання листя та сухої трави, яке щороку починається цієї пори. Василенко звернув увагу на небезпечність випалювання сухостою на деокупованих територіях, або на місцинах, де велись інтенсивні бойові дії, оскільки такі дії можуть призвести до детонування боєприпасів, що не розірвались, інженерних мін чи саморобних вибухових пристроїв.

-Це вкрай небезпечно для життя, зокрема для життя рятувальників, які будуть гасити пожежі сухої трави на відкритих місцевостях. Тому звертаємо Вашу увагу: спалювання рослинних залишків суворо заборонене! За порушення законодавства винним загрожує адміністративна та кримінальна відповідальність. Дії, які спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються позбавленням волі! – зазначив Василенко.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати