Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

89% українців підтримують незалежність України, - опитування

22 серпня, 14:12
Фото з архіву "Дня"

Якби референдум щодо проголошення Україною незалежності проводився зараз, абсолютна більшість його учасників (89%) проголосувала б "за".

Такі результати опитування озвучила на пресконференції у четвер старший науковий співробітник Інституту соціології НАН України, директор Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, повідомляє Укрінформ.

"Якби референдум щодо незалежності був проведений зараз, він був би виграний з великим рахунком. За нашими даними, серед тих, хто визначився зі своєю думкою, майже 90% проголосували б "за", - сказала Бекешкіна.

За її словами, такий високий показник спостерігався лише 1991 року - тоді опитування проводилося напередодні референдуму.

За результатами дослідження, для майже 70% опитаних День Незалежності України є державним святом, для 23% - це просто вихідний день, і лише 4% українців вважають цей день історичною помилкою. День Незалежності як державне свято найбільше сприймають у Центральному (77%) та Західному (75%) регіонах, дещо менше на Півдні (58%) та Сході (60%).

Водночас, при відповіді на запитання про те, чого було більше за період незалежності - позитивного чи негативного, думки розділилися: 26% респондентів бачать більше позитиву, 23% - негативу, а більшість - 46% - схиляється до думки, що було порівну позитивного й негативного.

Загальнонаціональне дослідження громадської думки населення України було проведене Фондом "Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 8 по 20 серпня 2019 року. Опитування проводилося в 103 населених пунктах у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилося тільки на територіях, які контролюються Україною.

Усього було опитано 2040 респондентів віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати