Перейти до основного вмісту

Дніпропетровський хімік винайшов асептичне волокно

23 грудня, 17:28

Молодий вчений з Дніпропетровська винайшов нові перев'язувальні матеріали для дезінфекції відкритих ран. Його відкриття може сильно знадобитися української армії і врятувати життя поранених бійців-учасників АТО.

Доцент кафедри фізичної хімії Українського державного хіміко-технологічного університету Богдан Мурашевич розповідає, що в даний час медиками застосовуються три підходи для боротьби із запаленням ран.

«Перший - це застосування антибіотиків. Однак, препарати присутні на сучасному ринку швидко втрачають ефективність через розвиток штамів мікроорганізмів, які мають до них резистентність. Другий шлях - це накладення асептичної пов'язки. Вона накладається для того, що б витягнути з рани гній і лімфу, які переходять в пов'язку разом з токсинами і тим самим створюються сприятливі умови для загоєння рани. Однак, при накопиченні цих речовин на пов'язці, якщо під час її не змінити, з'являється небезпека виникнення вторинної інфекції. А це часто небезпечніше ще, чим первинна інфекція. Тому найбільш ефективним є накладення антисептичної пов'язки, яка тим чи іншим чином сама здатна пригнічувати розвиток патогенних мікроорганізмів і купірувати процес запалення», - говорить учений.

Сьогодні в медичній практиці зазвичай використовуються сухі пов'язки, на які наноситься антисептичний препарат. Але, виявляється, можна обійтися і без цього.

Мурашевич пояснює, що при створенні нового перев'язувального матеріалу для дезінфекції відкритих ран було використано полімерне волокно по консистенції схоже на вату.

«Це волокно шляхом нехитрих хімічних процесів перетворюється в дезінфікуючий засіб, який має дві форми: вата і так зване иглопробивное волокно, з якого можна виготовити тканину. Суть винаходу в тому, що над полімерним носієм мобілізується активний хлор. Якщо використовувати дане волокно, то подальше зараження рани просто неможливо », каже винахідник. Більше того, з даного матеріалу можна робити одяг для солдатів, який живе в польових умовах і мокне під дожем. Коли бруд потрапляє на цей матеріал, починає виділятися активний хлор, і він перешкоджає розвитку мікроорганізмів, грибків, бактерій. Тому нове волокно може принести величезну користь », - вважає Мурашкевич.

Проект молодого вченого "Нові перев'язувальні матеріали для дезінфекції відкритих ран і знезараження води" нещодавно зайняв друге місце на конкурсі "Молоді вчені - Дніпропетровщини". Винахіднику виділили обласний грант у розмірі майже 43 тисяч гривень. Отримані гроші Богдан витратить на вдосконалення та реалізацію свого проекту. Вчений каже, що на Дніпропетровщині є мінімум три підприємства, які здатні виробляти нове волокно.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати