КНДР потребує гуманітарної підтримки, - заступник генсека ООН

Існують «дуже чіткі» свідоцтва того, що Північна Корея потребує гуманітарної підтримки, заявив заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Марк Локок.
Локок прибув до Пхеньяну в понеділок і ввечері у вівторок розмістив в Інтернеті відео, в якому поділився своїми спостереженнями після відвідування деяких районів на південному заході КНДР, передає Голос Америки.
«Що ми, зокрема, побачили, - це дуже чіткі свідчення гуманітарних потреб», - заявив він на відео, розміщеному в його офіційному Твіттер-акаунті і на сайті ООН.
«Більше половини дітей в сільських районах, включаючи ті місця, де ми були, не мають доступу до чистої води, користуються водою із забруднених джерел», - пояснив він.
Хоча гуманітарні поставки або операції не підпадають під дію резолюцій Ради Безпеки ООН, представники ООН попереджають, що міжнародні санкції, введені у зв'язку з північнокорейськими програмами розробки ядерної зброї і балістичних ракет, ускладнюють гуманітарну ситуацію, сповільнюючи надання гуманітарної допомоги.
Близько 20 відсотків дітей в Північній Кореї страждають від недоїдання, що підкреслює необхідність виділення додаткових коштів на гуманітарну допомогу, сказав Локок.
Північна Корея розширила доступ співробітників гуманітарних організацій, повідомив він, не вдаючись у деталі, але зазначив при цьому, що наявного фінансування недостатньо.
ООН повідомила, що припинила поставки дитячого харчування в дитячі садки в Північній Кореї в листопаді через нестачу коштів, а її «План потреб і пріоритетів на 2018 рік», розроблений для Північної Кореї, недофінансовується на 90 відсотків.
Під час відвідання лікарні, який не підтримується ООН, Локок повідомив, що в ній лежать 140 пацієнтів з туберкульозом, але наявних ліків вистачає лише для лікування 40 з них.
Понад 10 мільйонів людей, близько 40 відсотків населення Північної Кореї, потребують гуманітарної допомоги, йдеться в заяві ООН.
В ООН повідомили, що Локок зустрінеться з представниками уряду гуманітарних агентств і людьми, які отримують допомогу, щоб краще зрозуміти гуманітарну ситуацію.