Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

КС скличе засідання для приведення до присяги суддів, призначених Зеленським, після припинення повноважень суддів, призначених у 2013-2018 рр

30 листопада, 20:24
Фото з відкритих джерел

Спеціальні засідання Конституційного Суду України (КС) для складання присяги суддями, призначеними президентом України Володимиром Зеленським, будуть скликані після припинення повноважень або звільнення з посад суддів, призначених у період із 2013-го до 2018 року, інформує прес-служба КС.

Як йдеться у повідомленні, розміщеному на сайті КС, суд на засіданні 30 листопада ухвалив постанову з питання складення присяги суддями КС, призначеними указами президента України від 26 листопада №596/202, №597/2021.

"Конституційний Суд України ухвалив: голові Конституційного Суду України або судді Конституційного Суду України, який виконує його обов’язки, скликати спеціальні пленарні засідання Конституційного Суду України для складення присяги суддями Конституційного Суду України, що їх призначив президент України указами від 26 листопада 2021 року №596/2021, №597/2021, після припинення повноважень або звільнення з посади на підставах, визначених у ст. 149-1 Конституції України, суддів Конституційного Суду України, що їх призначив президент України за період 2013-2018 років", - йдеться у повідомленні КС.

КС наголошує, що відповідно до статті 148 Конституції до складу КС входять вісімнадцять суддів Конституційного Суду України: президент України, Верховна Рада та з'їзд суддів України призначають по шість суддів. У суді пояснюють, що суддя КС призначається на дев'ять років без права бути призначеним повторно, набуває повноважень з дня складання присяги на спеціальному пленарному засіданні КС.

"За період 2013-2018 років президент України призначив на посаду шістьох суддів Конституційного Суду України, повноваження яких не припинено та яких не звільнено з посади на підставах, визначених статтею 149-1 Конституції України", - акцентують увагу в КС.

Водночас, як зазначається у повідомленні, президент України указами від 26 листопада 2021 р. №596/2021, №597/2021 призначив на посаду двох суддів КС.

"Конституційний Суд України і під час здійснення конституційного судочинства, і під час розв’язання організаційних питань своєї внутрішньої діяльності керується принципом верховенства права… діяльність Конституційного Суду України ґрунтується, зокрема, на принципі його незалежності (частина друга статті 147 Конституції України)", - йдеться у повідомленні.

У КС наголошують, що Конституцією України підтверджено незворотність європейського та євроатлантичного курсу України.

"Україна, ратифікувавши Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, визнала обов’язковою для себе юрисдикцію Європейського суду з прав людини в усіх питаннях, що стосуються тлумачення і застосування Конвенції… Отже, для того, щоб процедура призначення суддів КС України та набуття ними повноважень відповідала вимогам європейських стандартів, установлених Страсбурзьким Судом, неодмінно має бути дотримано приписів Конституції України, які гарантують верховенство права (правовладдя) в Україні та поділ державної влади з тим, щоб до складу Конституційного Суду України входили судді, що їх призначено у спосіб, який відповідає поняттю "суд, установлений законом" у розумінні статті 6 Конвенції", - роз'яснюють у КС.

Як повідомлялося раніше з посиланням на представника президента у КС Ольгу Совгирю, суд відтермінував приведення до присяги призначених указом президента суддів КС до підтвердження наявності вакантних посад за квотою президента.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати