Львівський Фестиваль писанок відправить півметрову писанку на Схід України

«День» уже повідомляв, що у ці вихідні у Львові на площі Музейній, біля храму Святої Євхаристії (Домініканського собору) стартує V Фестиваль писанок. В рамках заходу митці, аматори, дитячі клуби розмальовуватимуть півметрові писанки, які складуть експозицію у Галереї мистецьких писанок. «Щороку долучаємо до фестивалю нових митців – як аматорів, так і майстрів своєї справи, – говорить один із організаторів фестивалю Андрій Сидор. – То ж цьогоріч у Галереї писанок можна буде побачити Великодні символи від бізнес-школи УКУ, навчально-реабілітаційного центру «Джерело», студії образотворчого мистецтва «СОМ», дитячих клубів, також – переселенців з Криму, Донецької та Луганської областей. Візьмуть участь у заході мисткині Іванка Войтович, Євгенія Рябчун-Кабарівська, Оксана Андрущенко, Наталія Черних-Трицятник».
У Галереї писанок працюватиме Великодня арт-майстерня. Усі охочі, і дорослі, і малі, зможуть взяти участь у майстер-класах із створення свічок-писанок. «Окрім вітальних листівок, діти разом розмальовують одну велику писанку – як символ єдності. Вона розподілена на частинки, які об’єднує спільний мотив – народні обереги», – розповідає координатор дитячих клубів від управління молоді, сім'ї та спорту Львівської міської ради Ольга Каспришин. Діти Галицького району зображатимуть родове дерево як символ єдиного народу, Личаківського – берегиню як символ єдності народу, Сихівського – квіти як символ родючості землі, Франківського – символи здоров'я і довголіття, Залізничного – пташку щастя як символ вдачі для країни, Шевченківського району – дзвіночок як символ народження дітей.
У рамках Фестивалю Писанок діє проект «Добра Справа» – організатори збиратимуть кошти на обладнання палати кардіологічного профілю лікарні «ОХМАТДИТ».
Окрім цього, в дитячих клубах Львова розпочали роботу 19 шкіл писанкарства, в яких діти мають можливість опанувати як традиційний розпис, так й спробувати створити креативну писанку – за допомогою декорування бісером, нитками, техніками декупажу (а це витинання візерунків із різних матеріалів із подальшим наклеюванням на поверхню, що декорується) та квілінгу (це мистецтво виготовлення пласких та об'ємних композицій із скручених у спіральки смужок паперу).
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото надані організаторами фестивалю.