Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Помер відомий український художник Сергій Якутович (оновлюється)

27 червня, 11:00
СЕРГІЙ ЯКУТОВИЧ / ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА

У Києві на 65-му році життя помер відомий графік і художник Сергій Якутович.

Про його смерть повідомила Олена Фадєєва на своїй сторінці в Facebook. "Сьогодні вночі у Сергія зупинилося серце", - написала вона. Жінка кілька останніх років доглядала за художником.

Останні роки після смерті дружини і сина митець багато хворів.

Сергій Якутович народився 1952 року у Києві в родині художників. Його батько Георгій Якутович — видатний український графік середини ХХ ст., відомий також роботою в кіно, зокрема над фільмом "Тіні забутих предків" Сергія Параджанова. Мати — Олександра Павловська, художниця, педагог. Багато дитячих книжок із її ілюстраціями побачили світ у видавництві "Веселка". Викладала в Республіканській художній середній школі.

В доробку видатного майстра ілюстрування 160 видань, серед яких 17 томів модерної української літератури, також великий внесок у кінематограф.

Брав участь як головний художник у створенні художнього фільму Юрія Іллєнка "Молитва за гетьмана Мазепу", телефільмів "Ще як ми були козаками", "Загублений рай". 2005 року долучився до масштабного проекту - стрічки Володимира Бортка "Тарас Бульба".

Видання роману Ліни Костенко "Берестечко", ілюстроване Сергієм Якутовичем, яке вийшло у видавництві "Либідь", визнали найкращою ілюстрованою і художньо оформленою книжкою, представленою на виставці-ярмарку у Ашгабаті.

Упродовж останніх років з ілюстраціями Якутовича побачили світ книги, які стали вагомим здобутком національної культури, отримали широке визнання шанувальників книжкового мистецтва в Україні і за її межами.

Читайте:

Сергій ЯКУТОВИЧ: Трагізм історії — від нестачі любові

«Давайте з оптимізмом дивитися у завтрашній день!»

Сергій Якутович: Без боротьби все було б сіре-сіре...

Чи легко бути Якутовичем?

Українська метафізика

ІЛЮСТРАЦІЇ ДО КНИЖКИ ЛІНИ КОСТЕНКО «БЕРЕСТЕЧКО»

ГРАВЮРИ СЕРГІЯ ЯКУТОВИЧА / Фото з архіву "Дня"

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати