Швайка: Українці отримуватимуть кадастрові послуги через Інтернет
Незабаром в Україні можна буде отримувати кадастрові послуги в Інтернеті. Відповідний закон буде внесено до Верховної Ради України. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка, передає сайт відомства.
"На сьогодні Держземагентством України та його територіальними органами надаються адміністративні послуги, серед яких найбільш затребуваною є отримання витягу про земельну ділянку з Державного земельного кадастру. Такі відомості надаються на платній основі. При цьому, оплата послуг здійснюється шляхом попереднього перерахування коштів через банки або відділення поштового зв’язку, де підтвердженням оплати є платіжне доручення або квитанція з відміткою банку чи відділення поштового зв’язку", - йдеться у повідомленні.
"Ми маємо можливість спростити бюрократичну процедуру, яка передбачає безпосереднє звернення громадянина до районного відділу земельних ресурсів за місцем розташування ділянки та, постійний контакт заявників з державними реєстраторами або посередницькими комерційними структурами, витрачання зайвих коштів і часу на очікування результатів. Враховуючи міжнародний досвід з надання електронних послуг земельного кадастру та нарікання та скарги з боку громадськості та бізнесу на бюрократизм та корупцію у цьому питанні, мною було дане доручення Держземагентству розробити відповідні зміни до законодавства та до технічного функціоналу Національної кадастрової системи, які максимально спростять процес надання адмінпослуг в оформленні витягів з Державного земельного кадастру", - зазначив Швайка.
"Наші громадяни зможуть на власний розсуд обирати спосіб отримання відомостей з кадастру й спосіб оплати цих послуг, а також позбавитись необхідності звертатись не лише безпосередньо в органи земельних ресурсів, а й до посередників й платити за це додаткові кошти. Крім того, роботу Держземагентства буде переформатовано й удосконалено. Буде усунута мережа посередницьких структур, які поприщеплювались навколо агентства та його територіальних органів, а спілкування громадян з чиновниками буде зведене до мінімуму, що автоматично унеможливить корупційну складову", - додав він.