Перейти до основного вмісту

У краєзнавчому музеї Коростеня відкрили експозицію, присвячену воїнам АТО

22 жовтня, 20:42
Фото Оксани КЛИМЧУК

В краєзнавчому музеї міста Коростеня відкрита  експозиція , присвячена нашим сучасникам-захисникам України. Складається вона з кількох розділів. Розпочинається меморіальною вітриною, де зібрані документальні матеріали про загиблого на Майдані коростенця Сергія Кемського, про воїнів АТО з Коростенщини, які віддали свої життя, захищаючи Україну, захищаючи кожного з нас : Віктора Бутрика,  Яна Даманського, Володимира Шланчака, Олексія Богуша, Романа Козаренка, Юрія Броника, Андрія Васьківського, Василя Петренка, Сергія  Сагана ( він родом із  смт Ємільчине, працював у м. Коростень), Сергія Романчука.

Збором матеріалів займався увесь колектив музею, який очолює Володимир Польгуй. Працівники вважають особливо цінними музейними експонатами  речі, які передали рідні  загиблих героїв. Мама Яна Даманського віддала до фондів музею його «дембельську»  військову форму, в якій він прийшов зі строкової служби. В експозиції розміщені речі Яна, які знайшли на місці його загибелі біля Савур-Могили -  розбитий телефон, запальничку, срібний перстень, сережка його коханої, яку носив при собі… Деякі з особистих документів своїх загиблих чоловіків передали до музею дружини Сергія Сагана і Василя Петренка.

Серед інших експонатів - гільзи, форма пораненого снайпером під Дебальцево нацгвардійця з батальйону  імені Кульчицького, фотографії…

У ще одному розділі експозиції розповідається про воїнів-земляків, які повернулися з АТО, або нині ще несуть службу, про волонтерів. Тут багато фотографій,  військові форми, які передали самі воїни. А військовий капелан Орест Карелін-Романишин, який побував у Коростені, передав музею прапори, які він виготовляє для різних  військових підрозділів.

Як сказала старший науковий співробітник музею Людмила Польгуй, експозиція ще поповнюватиметься експонатами,  будуть тут і дитячі роботи, які стали оберегами для наших воїнів. Однак і в теперішньому вигляді експозиція вже привертає  значний інтерес відвідувачів. З особливим трепетом до неї ставляться учасники АТО, які приходять до музею. Людмила Іванівна каже, запам’яталося їй як заходив сюди під час відпустки   Олександр Петренко з Коростеня, учасник Майдану, нині воїн АТО, зі своїм другом із Львівщини Олегом Галатюком. Їм сподобалося, як працівники музею ставляться до збереження пам’яті про доленосні для України події, про людей, які творять історію сьогодення, і обіцяли ще додати фотографій і, можливо, деяких речей після повернення зі служби.

Під час екскурсій подовгу затримуються тут школярі. Нещодавно приходили до музею  старшокласники із міської школи №3. З особливою увагою  слухали екскурсовода, який розповідав про героїзм наших воїнів-земляків, які віддали життя за Україну. Серед них і тато їхньої однокласниці - Василь Петренко, який загинув, захищаючи Донецький аеропорт.

Оксана КЛИМЧУК, Житомирська область

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати