Перейти до основного вмісту

У Львові представили виставку "Спротив геноциду"

27 листопада, 19:28
Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Експозицію розгорнуто сьогодні у Музеї визвольної боротьби у рамках заходів зі вшанування пам'яті жертв голодоморів. Виставку репрезентували директор Музею визвольної боротьби Володимир Бойко та співробітник Центру досліджень визвольного руху Олеся Ісаюк.

"В історії України багато страшних сторінок, пов’язаних із винищенням нашого народу через намагання деформувати минуле, знищити українську духовність, культуру, звичаї, мову, і фізично знищити нас як народ, – цитує прес-служба ЛОДА виступ на відкритті експозиції директора  департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Львівської облдержадміністрації Галини Гречин. – Україна і сьогодні відчуває відгомін страшних подій Голодомору, адже територія, де відбувся Голодомор й куди потім заселили людей, сьогодні штучно відірвана від України. Проте, незважаючи ні на що, український народ вистояв у цій титанічній боротьбі, проніс Україну у своєму серці".

Інформаційно-просвітницький проект "Спротив геноциду" створено Українським інститутом національної пам’яті спільно із Галузевим державним архівом СБУ, Центром досліджень визвольного руху та Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні. Автори – Володимир Тиліщак (керівник проекту), Володимир Бірчак, В’ячеслав Василенко, Володимир В’ятрович, Сергій Горобець, Володимир Іванченко, Ніна Лапчинська, Олександр Штоквиш, Богдан Патриляк (науковий консультант). 

Як зазначено на офіційному веб-сайті УІНП, українські селянські повстання 1930-1932 років поставили під загрозу реалізацію планів Сталіна. Режим боявся, що український спротив призведе до його падіння: адже у першому півріччі 1932 року 56% протестних виступів у СРСР припадали на Україну. Тому диктатор завдав страшного удару у відповідь, яким став штучно організований голод. Історія цих повстань –  у виставці «Спротив геноциду».

 На стендах представлені унікальні документи та фото із ГДА СБУ, інших державних архівів, які розкривають масштаби спротиву, його форми і методи. Значна частина документів вперше була оприлюднена саме у форматі виставки "Спротив геноциду". Вперше вона була показана у Києві у 2014 році.  

Загалом виставка складається із 18 стендів.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати