Перейти до основного вмісту

У Львові знімають фільм про події Другої Світової війни

11 серпня, 12:07
Фото Тараса ЕЛЕЙКА

З ініціативи ГО "Товариство пошуку жертв війни "Пам’ять" у Львові знімуть короткометражний фільм про події, що сталися у липні 1944 року після так званого Бродівського котла, коли полягла велика кількість вояків як Вермахту, так і Червоної армії. "Тисячами тих бійців були українці. І в складі тієї ж армії СРСР, і в складі дивізії СС "Галичина", - розповідають у товаристві. – Ідея така, що і конвоїри, і полонені червоноармійців є українцями".

У сюжеті короткометражки відтворять пересування радянської армії після бою. Також покажуть ставлення радянської армії до українців СС "Галичина" під час допиту. Крім цього, висвітлять і ту "моральну" трагедію українського народу, яка сталася вже у 50-х роках, коли у одному із сіл прямо на братській могилі, на кістках збудували дорогу, не прислухаючись до протестів місцевих мешканців. "Мертвим воно ні до чого, а нам дорога потрібна", - говорили чиновники.

У зйомках візьмуть участь близько пів тисячі людей. Усі вони знімаються на волонтерських засадах. Закінчення монтажу планують уже через пів року. Далі стрічку презентують у Львові, після чого проведуть покази у всіх районних центрах області та найближчих до Львівської областях. Також його використовуватимуть у роботі зі школярами, якою традиційно займається Товариство пошуку жертв війни "Пам’ять".

Аліна ВАВРИНЮК; фото Тараса ЕЛЕЙКА

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати