У Стобихівці на Волині батьки 1 вересня не пустили дітей у школу
Причиною такого масового виступу став і аварійний стан приміщення школи, і те, що навіть у такому вигляді вона вже не вміщає всіх учнів. Три класні кімнати без ніяких дозволів (але виходу не було) облаштували і у місцевому будинку культури. Стобихівка - село багатодітне, тут не рідкість по 10, 12 і 14 дітей у родині. Ситуація така, що через два роки банально не буде де посадити дітей у школі. Не пустити своїх учнів на 1 вересня у школу у Стобихівці погрожували вже кілька років тому.
Загалом ситуація з приміщеннями шкіл у Камінь-Каширському районі не дуже добра. Притчею во язицех стала стара школа в Осівцях, яку, врешті, почали будувати. В Олениному приміщення школи було аварійне і просто почало валитися. Ще за життя народного депутата України Ігоря Єремєєва, який обирався по цьомуокругу, стобихівці зверталися до нього з проханням допомогти у спорудженні нової школи. Тоді навіть підготували проектну документацію, за яку районний відділ освіти заплатив майже півмільйона гривень (велика сума для сільського району). Бо школуу Стобихівці задумали таку шикарну, яких і в Києві не будують. Таких грошей у держави не знайшлося, тому справа заглохла. Був вихід возити дітей зі Стобихівки у сусіднє село Карасин, де є типове приміщення школи на 450 учнів, а навчається 200. Якщо їхати трасою, це 6 кілометрів, навпростець – 3 - 4 кілометри. Цілком реально зробити ремонт цієї дороги «навпростець». Але стобихівці не пристають на такий варіант.
Між тим, Стобихівку на Волині називають «селом мільйонерів». Свого часу тут діяло до сорока пилорам, і лише мізер із них працював офіційно. Тому кажуть, що ось навколишній ліс нещадно вирізали, вивезли палетами у Європу, за зароблене облаштували собі «європейські» обійстя. Податків, звісно, підпільні пилорами не платили, а від держави селяни школу вимагають. Натомість селяни в Олениному, коли сталася біда з їхньою школою, толокою її відновили, допомагала матеріалами районна влада, але праця була людська. Так само у Клітицьку громада скинулася коштами, технікою, робочою силою і відремонтувала дорогу від села до Каменя-Каширського. Звісно, про школи має дбати держава, діти повинні навчатися у нормальних умовах, а не боятися, що стеля впаде наголову. Стобихівці кажуть, що усвідомлюють відповідальність за свій страйк. Але й іншого виходу не бачать, влада, вважають, повинна зрозуміти серйозність проблеми.
Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк