Вчені навчились впливати на роботу чужого мозку власною думкою
Фахівці з університету Вашингтона у США випробували перший прототип системи, що дозволяє безпосередньо впливати на роботу чужого мозку силою власної думки, повідомляє "Лента.Ру".
Електрична активність мозку однієї людини перетворюється на команди комп'ютеру, який, у свою чергу, пов'язаний з пристроєм для магнітної стимуляції мозку іншого піддослідного.
Як стверджують автори, їм вдалося створити перший у світі нейроінтерфейс "мозок - мозок", цілком без інвазивних компонентів начебто імплантованих електродів. Зчитування сигналів здійснювалося методом електроенцефалографії, а передача - за рахунок транскраніальної магнітної стимуляції. В експерименті, який провели вчені, один з учасників грав у комп'ютерну гру, де встановлена на березі гармата збивала летять з піратського корабля в бік міста ракети.
Управління грою здійснювалося за допомогою нейроінтерфейси "мозок-комп'ютер". Експериментатор уявляв, як він пересуває рукою мишу і тисне кнопку, але самою рукою при цьому не рухав. Характерна активність мозку фіксувалася за допомогою під’єднаних до шкіри голови електродів, а потім перетворювалася на команди комп'ютеру.