Перейти до основного вмісту

Коротко / Панорама дня

17 грудня, 00:00

Хорошковського вивели зі складу Вищої ради юстиції

Президент України Віктор Януоквич вивів главу Служби безпеки України Валерія Хорошковського зі складу Вищої ради юстиції за власним бажанням останнього. Про це повідомляє сайт Президента. Як відомо, звільнення Хорошковського з Вищої ради юстиції безуспішно домагався телеканал ТВі. Телеканал вважає, що «голова СБУ і телемагнат Хорошковський ввів в оману Адміністрацію Президента, не повідомивши, що не має законного права обіймати цю посаду». ТВі посилався на статтю 6 Закону України «Про Вищу раду юстиції», яка вказує, що на посаду члена ВРЮ може бути рекомендований громадянин України, який має стаж роботи в галузі права не менше ніж десять років. Разом з тим з біографії Хорошковського випливає, що він такого стажу не має. Вищий адміністративний суд України відмовив у задоволенні позову каналу. Янукович призначив Хорошковського на посаду члена Вищої ради юстиції 31 травня 2010 року.

Китай та Індія укріплюють економічні зв’язки

Подолання історичних протиріч та укріплення економічних зв’язків між Індією та Китаєм — мета візиту прем’єра Держради КНР Веня Цзябао до Нью-Делі (першого за останні 5 років). Під час поїздки його супроводжували 400 китайських бізнесменів, вже підписавши з індійськими компаніями близько 50 ділових угод на понад 15 млрд. доларів. «Я впевнений в успішності свого візиту до Індії, — сказав в аеропорту китайський лідер при зустрічі із прем’єром Індії Монмаханом Сінгхом. — Впевнений, що наші спільні з паном прем’єр-міністром зусилля призведуть до важливої стратегічної згоди, і що наслідки цієї зустрічі будуть дуже значними». Китай — найбільший торгівельний партнер Індії. Обсяг двосторонньої торгівлі між двома країнами досяг у поточному році 60 млрд. доларів. Тепер цей обсяг передбачається довести до 100 млрд. Цзябао та Сінгх торкнулися і ряду дипломатичних питань — зокрема, прикордонної суперечки між Китаєм та Індією, яку до цих пір не вирішено.

День гніву в Європі

Відразу в кількох країнах Європи масові протести проти антикризових заходів вилилися в безлади. Найпотужніші — в Греції. У центрі Афін розвернулося справжнє побоїще: маніфестанти, озброєні палицями і каменями, тіснили поліцейських. Будівлю міністерства фінансів закидали пляшками із запалювальною сумішшю. Розлючені греки побили колишнього міністра Костіса Хацідакіса, який попався їм під руку. Для Греції це вже восьмий страйк цього року, і майже кожен супроводжувався безладами. Греки розсерджені антикризовими заходами власного уряду та Євросоюзу і, за їхніми словами, не збираються платити за борги «фінансових ділків». За закликами профспілок, масові акції протесту пройшли також у Чехії, Іспанії, Бельгії та Франції. Усе більше європейських країн ризикують повторити долю Греції, в багатьох уже введені заходи бюджетної економії, що б’ють по кишені громадян і організацій, залежних від державного фінансування.

Ларрі Кінг закінчив свою телекар’єру

Легендарний американський телеведучий Ларрі Кінг провів учора останнє шоу на каналі CNN, завершивши таким чином свою 25-річну кар’єру на телебаченні. «Король залишає свій трон», — у такій тональності пише американська преса про завершення кар’єри Кінга. Його шоу було занесене в Книгу рекордів Гіннеса як довгожитель ефіру — найдовше існує з одним і тим самим ведучим і виходить в ефір в один і той самий час. За своє життя 77-річний Кінг провів у прямому ефірі близько 50 тис. інтерв’ю з найвпливовішими і найвідомішими людьми світу. Нагадаємо, Ларрі Кінг оголосив про завершення кар’єри в червні цього року. Знаменитого ведучого змінить британський тележурналіст Пірс Морган. Його шоу почне виходити в ефір з січня.

Україна запропонувала ЄС спільний пограничний контроль

Україна запропонувала Євросоюзу ввести спільний пограничний контроль до 2012 року. Про це повідомив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко на саміті «Східного партнерства», передає «РБК-Україна». За його словами, ця пропозиція має спростити пересування вболівальників і туристів під час проведення Євро-2012. «Одна з наших пропозицій — це використання саміту «Східного партнерства» як орієнтира для встановлення спільного пограничного контролю між Україною та державами-членами ЄС на наших західних кордонах до 2012 року, коли мільйони шанувальників футболу подорожуватимуть туди й назад між нашими кордонами», — повідомив Грищенко. За його словами, це може наочно продемонструвати жителям ЄС та України ефективність «Східного партнерства».

ООН ухвалило резолюцію щодо ЧАЕС

Днями Генеральна Асамблея ООН під час пленарного засідання в Нью-Йорку ухвалила проект резолюції зі зміцнення міжнародного співробітництва й координації зусиль у справі вивчення, пом’якшення й мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи. Проект резолюції, представлений Україною від імені трьох держав, які найбільше постраждали від Чорнобильської катастрофи, — України, Білорусі та Росії — був прийнятий. Загалом співавторами документа виступили 74 держави-члени Організації. Схвалена при такій широкій підтримці резолюція передбачає проведення в квітні 2011 року в Києві Міжнародної конференції «Двадцять п’ять років Чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього» за участю Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна. Крім того, 26 квітня 2011 року, згідно з положеннями резолюції, у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку відбудеться засідання Генеральної Асамблеї з метою вшановування 25-ї річниці з дня Чорнобильської трагедії.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати