Коротко / УКРАЇНА
Фільм Сергія Лозниці «Щастя моє» отримав приз на кінофестивалі у Мінську
У Мінську журі (під головуванням литовського режисера Шарунаса Бартаса) оголосило переможців XVII Міжнародного кінофестивалю «Лістапад-2010». Український фільм Сергія Лозниці «Щастя моє» став володарем Гран-прі — «Золото Лістапада». Конкурсна програма складалася з 50-ти картин ігрового кіно, документальних фільмів, а також ігрових та неігрових стрічок молодих режисерів. Окрім фільму «Щастя моє» Сергія Лозниці (Україна — Німеччина — Нідерланди) в основному конкурсі ігрових картин боролися 11 фільмів, у створенні яких брали участь 17 країн. Серед них «Аврора» режисера «нової румунської хвилі», каннського призера Крісті Пуйу, російські «Інше небо» Дмитра Мамулії і «Зворотний рух» Андрія Стемпковського, фільм «Східні п’єси» болгарина Камена Калєва та інші.
У документальній конкурсній програмі Гран-прі завоювала картина «Жінка з п’ятьма слонами» (Швейцарія — Німеччина, режисер Вадим Єндрейко); приз за кращий повнометражний неігровий фільм — стрічка «Останній канатоходець Вірменії» (Вірменія, режисери Арман Єрицян, Інна Саакян); а приз за кращий короткометражний фільм — стрічка «Глибинка 35х45» (Росія, режисер Євген Соломін). У конкурсі молодого неігрового кіно кращим короткометражним фільмом названа стрічка «Чемпіон світу» (Естонія), а кращою повнометражною стрічкою — «Останній поїзд додому» (Канада — Китай). А володарем призу глядацьких симпатій стала картина «Брат» режисера Марселя Раскіна (Венесуела).
Як додати впевненості людям з обмеженими можливостями
У Херсоні пройшов регіональний семінар «Сприяння захисту конституційних прав та законних інтересів жінок з інвалідністю». Зібрав він близько 60 учасників із Миколаєва, Сум, Донецька, Вінниці, Ужгорода... І що характерно, не тільки представниць слабкої статі. Організатори — Національна Асамблея інвалідів України, Херсонська міська організація «Ініціатива на захист громадських прав інвалідів» та Білозерська районна організація інвалідів «Довіра» — поставили собі за мету підвищити самооцінку жінок з інвалідністю, сприяти їхній обізнаності в сфері зайнятості, самостійному пошуку роботи. З допомогою практикуючого психолога Інни Сергєєвої учасники семінару проаналізували особисті бажання щодо майбутньої роботи з можливими варіантами працевлаштування. Займалися не лише теорією, вчилися, як правильно поводити себе під час співбесіди з роботодавцем, як написати резюме, супроводжувальний лист, рекомендації, ознайомилися з різними видами інтерв’ю, виконували вправи на підвищення самооцінки... «Робота — для інваліда означає не тільки матеріальне забезпечення, — переконаний лідер Херсонської міської організації «Ініціатива на захист громадських прав інвалідів» Олексій Ліпков. — Зайнятий — значить потрібний. Завдяки роботі людина не замикається у своїх власних проблемах, розкриває свій потенціал, інтегрується в суспільство. Адже не секрет, що часто інваліди страждають від почуття власної непотрібності, відчуженості, пригніченості, їм бракує впевненості в своїх силах». Учасники семінару мали можливість не тільки поспілкуватися, але й обмінятися досвідом та корисною інформацією, повідомляє Софія СЕРЕБРЯКОВА, Херсон.
Чемпіонат Європи з хокею на траві пройде у Вінниці
У континентальному змаганні, котре триватиме в столиці Поділля з 8 по 14 серпня 2011 року, візьмуть участь національні збірні команди України, Австрії, Шотландії, Уельсу, Чехії, Польщі, Швеції та Білорусі. З метою перевірки стану готовності стадіону та готелів міста, в яких проживатимуть спортсмени, Вінницю відвідав представник Європейської федерації з хокею на траві пан Стів Каттон. Також він зустрівся з керівництвом та членами оргкомітету змагань, для гідного проведення котрих потрібно вчасно та якісно здійснити доволі великий об’єм робіт, на що з державного та міського бюджетів загалом буде виділено 2 млн. 800 тис. грн.. То ж є надія, що Вінниччина й Україна стануть візитівкою такого виду спорту, як хокей на траві, вважає Федір БЕЖНАР, Вінниця.
На Полісся — по фольклор
У Рівному презентували проект «Україна архаїчна та сучасна. Полісся — пісні та люди». Його започаткували польські фольклористи (гурт «Muzyka z drogi», керівником якого є Яѓна Кніттель), а з українського боку підтримали учасники творчого об’єднання «Свіча», гурт «Горина» з Рівного. Починаючи з 2001 року культурологи з-за кордону здійснювали експедиції на Рівненське Полісся. Спільно з українськими науковцями вони збирали прадавні пісні, які ще збереглися на цій території, і вчилися виконувати їх у такій же манері і з такою ж говіркою, як це роблять місцеві жителі. У результаті експедицій у рамках українсько-польського проекту створено два мультимедійні диски, де представлено відеофільми, фотографії та відеозаписи з Полісся. Із групою етнографів із Польщі, керівником якої є Яѓна Кніттель, рівненські фольклористи познайомилися у селі Сварицевичі Дубровицького району на святі Куста, коментує Олексій Нагорнюк, науковий співробітник Рівненського обласного краєзнавчого музею керівник проекту з українського боку. Сам звичай водити Куста, який побутував на теренах Полісся, дуже давній. Власне, про цей та низку інших обрядів йдеться у відеофільмі «Село Сварицевичі», який створили у рамках проекту. Натомість його автори переконують: основне для них — це особистий досвід спілкування з обдарованими сільськими виконавцями, останніми героями традиційної культури, яка відходить у небуття, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.
Випуск газети №:
№209, (2010)Рубрика
День України