Коротко / УКРАЇНА
Пізнаймо світ на дотик
У Львові представили першу в Україні «Абетку для незрячих», видруковану змішаним — кириличним і брайлівським — шрифтом. До азбуки додано й аудіодиск: музичні композиції до книжки підібрав львівський композитор Юрій Наєнко, а малюнки озвучили актори Театру ім. Марії Заньковецької Леся Бонковська та Василь Коржук. Вірші на диск начитували і зрячі, і незрячі діточки. Запис здійснено на «Студії Лева». Тираж «Абетки» — 300 примірників. Проект відбувся за кошти Львівського обласного Товариства сліпих спільно з канадським Фондом підтримки місцевих ініціатив у рамках реалізації акції «Пізнаймо світ на дотик». Як розповіла «Дню» голова правління Львівського обласного об’єднання УТОС Оксана Потимко, потреба у таких азбуках загалом по Україні — від трьох до п’яти тис. примірників. «Це не лише б покращило літературну базу для незрячих, а й створило б нові робочі місця для тотально незрячих людей», — вважає Оксана Потимко. Вартість однієї книжки — кілька сотень гривень, отож для реалізації загальноукраїнського проекту, на думку голови ЛОО УТОС, не обійтися без сприяння влади, повідомляє Тетяна КОЗИРЕВА, Львів.
Західна Україна себе покаже
Туризм — одна з пріоритетних галузей для економічного зростання Тернопільщини. То ж І Західноукраїнська туристична виставка-фестиваль, яка відбудеться в рамках ІV Міжнародного інвестиційного форуму 15-17 травня, зокрема, покликана зацікавити і тих, хто вкладатиме інвестиції в розвиток галузі, і для реклами визначних пам’яток Тернопільщини. З одного боку є, що показати, адже на Тернопільщині зосереджена третина замків України, унікальні храми і костели, святині світового значення — Свято-Успенська Почаївська лавра і Марійський Духовний центр у Зарваниці. П’ята частина всіх природних пам’яток — теж на Тернопільщині. Одна з них — Дністровський каньйон у сімці чудес України. В області й найбільші печери — карстова у Європі та гіпсова — у світі, унікальна печера-музей археології і Трипільської культури «Вертеба». З іншого ж боку — в краї немає належної туристичної інфраструктури і навіть реклами маршрутів не достатньо для того, щоб збільшити наплив туристів. Але І Західноукраїнська туристична виставка виставка-фестиваль не лише сприятиме розвитку туристично-рекреаційного потенціалу Тернопільщини. «Метою виставки є демонстрація туристично-рекреаційної привабливості українських Карпат, Галичини, Волині, Поділля, презентація літніх пропозицій відпочинку та оздоровлення в Криму, причорноморських та інших областях України, просування конкурентоспроможного туристичного продукту на зовнішні ринки, створення умов для інформаційного обміну щодо можливостей туристичних компаній України в рамках прийому туристів-вболівальників під час Євро-2012. Ми налагоджуватимемо зв’язки із туристичними організаціями інших регіонів та обміняємось досвідом під час підготовки концепції розміщення гостей чемпіонату», — розповідає начальник головного управління з питань туризму, сім’ї, молоді та спорту Тернопільської облдержадміністрації Володимир Гульовський. Очікується, що у заході візьмуть участь понад 200 представників туристичного бізнесу з 13-ти регіонів України, а також — Болгарії та Польщі, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
У Луцьку — новий рекорд із... рушників
У День матері в Луцьку на площі біля драматичного театру імені Тараса Шевченка відбулася акція «Вишиті обереги єднання». Ініціатором її став керівник творчої фірми «Ідея» заслужений діяч мистецтв України Віталій Іваницький. Різні колективи і поодинокі аматори принесли на свято свої найкращі роботи. Як приклад традиційного використання рушників у релігійній культурі вихованці Волинської духовної семінарії Української православної церкви принесли прикрашену рушниками шановану ікону Божої Матері «Пантанасса» з храму Всіх святих землі Волинської. Волинська єпархія УПЦ стала найактивнішим учасником дійства. Були представлені й рушники з особистого зібрання владики Ніфонта. Один з них придбав на аукціоні й луцький міський голова Богдан Шиба. В акції по створенню найдовшого рушника взяли участь не лише волиняни, а й гості з Івано-Франківщини, Львівщини, Рівненщини, Хмельниччини і Тернопільщини. Встановити рекорд допомогли й гості зі Словаччини, Польщі і Німеччини, які активно купували українські рушники. Довжина рушника-рекордсмена сягнула 1370 метрів. Він простягся від Театрального майдану Луцька вздовж вулиць Лесі Українки та Богдана Хмельницького. Наймолодший учасник дійства мав лише п’ять місяців, а найстарший — 82 роки. Найдавніший рушник було вишито ще в 1859 році. Після урочистостей відбувся благодійний збір коштів для інвалідів, які займаються вишиванням, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Волинська область.
Випуск газети №:
№77, (2009)Рубрика
День України