Коротко / КУЛЬТУРА
Спогади вигнанки — кіноверсія
Дочка Фіделя Кастро Аліна Фернандес Ревуельта повідомила, що найближчим часом почнуться зйомки фільму про сімейне життя кубинського лідера. За даними аргентинського інформаційного видання INFOBAE, стрічку, в основу якої покладена книга Аліни Фернандес «Дочка Кастро — спогади вигнанки», доручено знімати венесуельському продюсеру й режисеру Стену Якубовичу. «Ідея нашого фільму полягає не в тому, щоб розповісти глядачу біографію дочки Фіделя Кастро. Нам хотілося б поглянути на кубинського вождя очима дівчинки, яка тільки в десятирічному віці дізналася, що її батько — Фідель Кастро, — зазначив Стін Якубович. — Вона мала змогу бачити Кастро з такого боку, з якою це не вдавалося нікому іншому. Але це фільм не про неї, а швидше про її бачення подій тих років».Венесуельський режисер категорично відкинув твердження про те, що поява фільму ніби пов’язана з політичною кон’юнктурою й хворобою кубинського лідера, повідомляють РІА «Новості». Зйомки повнометражного фільму почнуться в середині цього року в Домініканській Республіці. Фінансувати проект буде група приватних інвесторів, імена яких не розголошуються. Очікується, що на зйомки фільму запросять відомих акторів Латинської Америки. На початку 1950 х, коли Кастро вже виношував свої революційні проекти, йому на життєвому шляху зустрілася Наті Ревуельта, одна з найгарніших жінок гаванської богеми того часу. Наті була одружена з поважним кубинським лікарем, але це її не зупинило. Почалися численні таємні зустрічі коханців на фоні підготовки революціонерів до загальнонаціонального повстання проти режиму, що прогнив. У всіх цих планах Наті грала найактивнішу роль. 1956 року, після того як Кастро розлучився зі своєю першою дружиною Міртой, Наті народила йому дочку Аліну. Тільки багато років опісля, коли Аліна вийде заміж, команданте у вузькому колі зізнається, що вона його дочка. 1993 року Аліна втікла з Куби в Іспанію, використовуючи підроблений іспанський паспорт. Через п’ять років вона видає книгу «Дочка Кастро — спогади вигнанки», в якій підняла завісу над приватним життям свого батька.
Вона розповіла, що крім Фіделіто та її самої, у Фіделя Кастро шість дітей. Усі їхні імена починаються з букви «А» — Алекс, Александр, Алехандро, Антоніо, Анхеліто. Це тому, що повне ім’я вождя — Фідель Кастро Алехандро Рус. Нині дочка Фіделя Кастро живе в Маямі.
«Лабіринт Фавна» — кращий фільм минулого року
У США Національна спілка кінокритиків, що об’єднує журналістів 55 найбільших американських видань, назвала кращим фільмом 2006 року іспаномовну картину режисера Гільєрмо дель Торо «Лабіринт Фавна». Кращою режисерською роботою американські кінокритики визнали фільм Пола Грінграсса «Рейс 93», що розповідає про трагічні події 11 вересня 2001 року, повідомляють Newsru. Кращою актрисою року визнана Хелен Міррен за головну роль у фільмі «Королева», кращим актором — Фореста Уїтакера за головну роль у фільмі «Останній король Шотландії». Як повідомляє Бі-Бі-Сі, ця пара акторів розглядається в числі найвірогідніших претендентів на «Оскар», також їхня робота відмічена низкою нагород американських критиків і увійшла до списку номінантів другої за престижністю після «Оскара» кінопремії «Золотий глобус». Нагадаємо, шорт-лист номінантів на «Оскар» буде оголошений 23 січня. Церемонія вручення статуеток відбудеться 25 лютого 2007 року. Мерил Стріп удостоєна нагороди за кращу жіночу роль другого плану в картині «Диявол носить Prada». Приз за кращу чоловічу роль другого плану отримав Марк Уолберг, що зіграв у фільмі режисера Мартіна Скорсезе «Відступники». Кращою документальною стрічкою минулого року кінокритики назвали документальний фільм Альберта Гора «Незручна правда» про проблему глобального потепління. Сценарій Пітера Моргана до фільму «Королева», що простежує реакцію королівської сім’ї на смерть принцеси Діани 1997 року, також удостоєний нагороди Національної спілки кінокритиків, яка присуджувалася вже 41 й раз.
Шекспірівський фестиваль у Вашингтоні
Він буде тривати цілих шість місяців на різних театральних майданчиках американської столиці, повідомило «Радіо «Свобода». Загалом близько 60 театральних труп покажуть у Вашингтоні свої інтерпретації Шекспіра. Gazeta.ru довідалася, що у фестивальній афіші заявлені балет Маріїнського театру з Петербурга та японський Малий театр Нінья, що використовує пластикові фігурки для зображення героїв «Гамлета».
Пісня, присвячена Саддаму Хусейну
Популярний єгипетський співак Шаабан Абдель Рахім готується випустити нову пісню, присвячену страті скинутого президента Іраку Саддама Хусейна. Нова композиція виконавця народних хітів Абдель Рахіма зображує «трагедію покійного президента Іраку Саддама Хусейна, його страту вранці святкового дня, коли весь ісламський світ готувався відсвяткувати Ід аль-Адха (свято жертвоприношення)». «Усе скінчено! Вирок виконаний блискавично! Нас навіть позбавили радощів свята (жертвоприношення)», — сповіщають слова нової пісні, написаної автором більшості шлягерів Абдель Рахіма Ісламом Халілем, повідомляє РІА «Новості». Планується, що на цю композицію буде знятий відеокліп. У ньому будуть використані й скандальні кадри страти Хусейна, які транслюють усі світові телеканали. Народний виконавець Абдель Рахім славиться своєю миттєвою реакцією на важливі події в арабському та ісламському світі, які він відразу ж прагне відобразити у своїй творчості. Виходець із бідної робочої сім’ї, який не дістав ніякої спеціальної освіти, співак набув популярності 2001 року, після того як заспівав пісню «Я ненавиджу Ізраїль і люблю Амра Мусу» (Амр Муса — генеральний секретар Ліги арабських держав). Пізніше, 2003 року, він з’явився в ефірі з піснею «Удар по Іраку». Єгипетський співак не залишив без уваги й міжнародний скандал навколо карикатур на пророка Мухаммеда й нещодавню війну Ізраїлю проти Лівану. Музичні критики відгукуються про Абдель Рахіма як про виконавця «пісень примітивної політичної кон’юнктури, розрахованої на простий народ». Залишає бажати кращого і його виконавська майстерність. Проте популярність Шаабана дуже велика, а вихід його нових композицій завжди стає подією. Нагадаємо, екс-президент Іраку Саддам Хусейн був страчений вранці 30 грудня. Незважаючи на неоднозначне ставлення до Хусейна, його страта у святковий день була сприйнята надто негативно в переважній більшості арабських країн.
Випуск газети №:
№1, (2007)Рубрика
Культура