На Заході — прозорість, удома — дешевизна
Українські компанії стають публічнимиКомпанія «Систем Кепітал Менеджмент», яка постійно працює над тим, щоб очистити свій бізнес від різних пліток і пустих розмов, сповістила про те, що планує провести IPO «Метінвест Холдингу». За повідомленням УНІАН, про це розказав журналістам президент компанії СКМ Рінат АХМЕТОВ. За його словами, компанія сподівається на проведення IPO вже цього року. «Ми підтверджуємо великий інтерес вийти на IPO, але я не знаю, чи встигнемо зробити це нинішнього року», — сказав він.
Відповідаючи на запитання, чи планується IPО для інших компаній, що входять у «СКМ», АХМЕТОВ відповів: «Я вважаю, тільки «Метінвест».
Нагадаємо, що «Метінвест Холдинг» — компанія по управлінню підприємствами гірничо-металургійного комплексу, власником якої є ЗАТ System Capital Management. До складу холдингу входять металургійні комбінати «Азовсталь», Ferriera Valsider, Єнакіївський металургійний завод (ЄМЗ), підприємство «Метален», «Харцизький трубний завод», компанія Leman Commodities, «Краснодонвугілля», «Авдієвський коксохімічний завод», ПівнічГЗК, ЦентрГЗК, «Докучаєвський флюсодоломітний комбінат», «Новотроїцке рудоуправління», «Криворізький центральний рудоремонтний завод», «Крівбассвзривпром». 80% у статутному фонді компанії «Метінвест Холдинг» належать ЗАТ «СКМ», ще 20% — компанії MetInvest BV (Голландія).
ЗАТ System Capital Management є найбільшою керуючою компанією України. В її управлінні, крім акцій металургійних компаній, активи машинобудівної, енергетичної, вугільної, телекомунікаційної, банківської, страхової, медіа та інших галузей і сфер економіки.
Тому країна має бути зацікавлена в тому, щоб усі названі підприємства працювали прозоро. Безумовно, вихід найбільшого підрозділу СКМ на ринок публічних акцій цьому сприятиме.
Разом із тим експерти фондового ринку зазначають, що первинне публічне розміщення акцій українськими компаніями на фондових ринках в перспективі більш вигідно проводити на вітчизняних торгових майданчиках. Як повідомила УНІАН брокер компанії Concorde Capital Анастасія Назаренко, «зараз українські компанії, що проводили первинне публічне розміщення акцій або плануючих IPO у майбутньому, орієнтуються в основному на іноземні торгові майданчики. Така позиція зумовлена, насамперед, нинішньою недостатньою ліквідністю українського фондового ринку», — сказала брокер. За її словами, основна увага при цьому приділяється західноєвропейським торговим майданчикам — Лондонській та Франкфуртській фондовим біржам, Варшавській фондовій біржі й, можливо, російським РТС і ММВБ.
«Ми вважаємо, що, з урахуванням вартості проведення IPO на західних майданчиках і результатів попередніх розміщень акцій російськими й українськими компаніями, можна говорити про те, що проведення IPO може бути більш вигідне саме всередині країни. У перспективі це сприятливо впливатиме як на вартість самої компанії, так і на весь український фондовий ринок», — зазначила А. НАЗАРЕНКО.
Випуск газети №:
№138, (2006)Рубрика
Економіка