Перейти до основного вмісту

«Переживання кожного звуку»

08 жовтня, 00:00
БЕНЕДЕТТО ЛУПО КРИТИКИ НАЗИВАЮТЬ «ОДНИМ IЗ НАЙЦІКАВІШИХ І ТАЛАНОВИТІШИХ МУЗИКАНТІВ НОВОЇ ГЕНЕРАЦІЇ» / ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА / «День»

У четвер у рамках циклу «Золоті сторінки італійської музики» в Колонному залі імені Лисенка вперше виступив піаніст Бенедетто Лупо разом з Симфонічним оркестром філармонії під орудою Миколи Дядюри.

Це спільний проект Італійського інституту культури в Україні, мерії міста Генуї та Національної філармонії. Перед виступом артистів асесор муніципалітету Генуї з питань культури та туризму синьйора Анна Кастеллано нагадала присутнім у залі, що ще з часів середньовіччя українці й італійці спілкувалися. А сьогодні мерiї Києва та Генуї домовилися про розширення партнерських зв’язків у різних сферах. Цей фестиваль — один iз кроків у сфері культурної співпраці між Україною й Італією...

Бенедетто Лупо критики називають «одним iз найцікавіших і талановитіших музикантів нової генерації». Він активно концертуючий виконавець, лауреат багатьох престижних міжнародних фортепіанних конкурсів. Виступає з кращими оркестрами різних країн. Концертну діяльність поєднує з викладанням у Консерваторії Пуччіні, яку сам закінчив у рідному м. Барі. Для дебюту в Києві синьйор Лупо презентував у своїй інтерпретації Концерт для фортепіано з оркестром ля мінор, твір 54 Р. Шумана (до речі, піаніст записав повне зібрання творів цього композитора, написаних для фортепіано й оркестру. — Т. П. ) і Другий концерт для фортепіано з оркестром соль- мажор М. Равеля. Глядачі тепло прийняли віртуозну гру італійського піаніста, який продемонстрував не лише філігранну техніку володіння інструментом, але і своє тонке проникнення в суть творів, що виконуються. Творчий дует італійського маестро й українських музикантів Симфонічного філармонічного оркестру чудово прийняла публіка.

«Ми хочемо, щоб Бенедетто Лупо виступив у нашому абонементі «Мистецтво фортепіанної гри», — сказала Ольга Фролова, художній керівник Колонного залу ім. Лисенка. — Маестро — дуже тонкий піаніст, надзвичайно музичний, технічний. Гадаю, було б цікаво послухати його в сольному концерті. Бенедетто Лупо володіє своєю манерою: тонкістю і духовністю. Він поєднує віртуозність, а також може передати переживання кожного звуку, а це дуже цінно для виконавця».

«Судячи з реакції публіки, ми на вірному шляху, — підкреслив генеральний директор Національної філармонії Дмитро Остапенко. — Спільно з Італійським інститутом культури ми кооперуємо наші дії, щоб запрошувати виступати на київській сцені музикантів високого рівня. Піаніст Лупо — віртуоз, який володіє філігранним звуком. Він познайомив з цікавим трактуванням класичних творів Равеля й Шумана. Дуже гідно виступав і наш Симфонічний оркестр, який поступово набирає обертів. Наших музикантів вже добре знають в Європі. Провідні співаки світу: Хосе Каррерас, Монтсерат Кабальє, Лучано Паваротті виступали з нашими оркестрантами, і в цьому я вбачаю пропаганду української культури...»

Цього вечора наші музиканти виконали увертюру до опери «Сила долі» Дж. Верді, а закінчили програму «Італійським капричіо» П. Чайковського. Цей концерт для оркестрантів став своєрідною генеральною репетицією перед їхнім великим зарубіжним турне (Австрія, Іспанія, Німеччина, Японія).

«Чудовий піаніст, — сказав диригент М. Дядюра. — Ми вперше виступаємо разом, але відразу ж порозумілися. Я щасливий, що познайомився з тонким і професійним музикантом».

Після виступу маестро Бенедетто Лупо не приховував, що задоволений теплим прийомом публіки. «Для свого дебюту в Києві я вибрав твори своїх улюблених композиторів: Роберта Шумана та Моріса Равеля. Мені дуже сподобався Філармонічний оркестр, з яким ми разом виступали», — сказав піаніст. Інтерв’ю з Бенедетто Лупо читайте в одному з найближчих номерів «Дня».

Як сказали в Італійському культурному центрі, наступні концерти циклу «Золоті сторінки...» відбудуться у філармонії та Національній опері. 14 жовтня виступить легендарна українська співачка, солістка Віденської опери Вікторія Лук’янець у супроводі Київського камерного оркестру під орудою відомого диригента Романа Кофмана. А 16 жовтня Національна опера запрошує публіку на зустріч з першим скрипалем Італії Уто Угі. Він виступатиме разом з Симфонічним оркестром Київської опери.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати