Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

22 червня, 00:00

Розторопша... до хліба

Неподалік від Хмельницького на 20-гектарній ділянці розцвіла розторопша плямиста. Першопрохідником у вирощуванні цієї лікувальної рослини на великій площі став голова агрофірми «Проскурів» Іван Рудик. «Зважився на цей крок після спілкування зі служителями Гіппократа, які захоплено розповідали про найдивовижніші зцілюючі властивості розторопші», — повідомив Іван Рудик для «Дня». — Найбільший попит на медпрепарати, виготовлені на основі насіння цієї рослини, — серед тих, хто страждає на хвороби печінки». Він ще остаточно не впевнений в успіхові цієї справи, бо передбачає проблему з обмолотом цієї дрібнонасіннєвої культури. Посіяні в перші дні квітня, рослини вигналися до двох метрів заввишки, ділянка аж очі вбирає — така гарна. Аби йому не дорікали за широкомасштабний експеримент на орендованих земельних паях, посіяв розторопшу й на своїй присадибній ділянці. У ці дні організував догляд ручним способом, а на угіддях агрофірми — механізованим. За збут великої кількості намолоченого насіння не переймається. «Ведеться робота із впровадження технології для одержання біодобавок з розторопші, аби додавати до виробів на дочірньому підприємстві «Проскурів-хліб», — зазначив Іван Рудик, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Із квартплатою допоможе міська влада

Чинний на сьогодні тариф на квартирну плату (в Харкові він становить 28 копійок для будинків без ліфта та 37 із ліфтом) — уже давно не відповідає реальній вартості послуг житловиків. У нинішніх умовах оптимальною була б вартість утримання 1 квадратного метра житла в розмірі 78 копійок. Але попри це, міська влада з підвищенням тарифів не поспішає, а запропонувала своє вирішення проблеми. Як повідомив начальник міського управління житлового господарства Микола Кушнір, за кожен квадратний метр житлоплощі житловикам доплатять із міського бюджету по 9 копійок. Ці кілька копійок якраз компенсують нещодавнє подорожчання вивозу сміття. Крім цього, чиновники вживають системні заходи. На даний момент в управлінні житлово-комунального господарства переглядають список послуг, які входять до квартплати, і визначають ті роботи, які житлові підприємства проводитимуть за окрему плату, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.

Житомирські авто отримують нові номери

Віднині власники автомашин, що беруться на облік Державтоінспекцією на Житомирщині, отримують для них номери і свідоцтва про реєстрацію нового зразка. Їх видають «в світлі» виконання відповідного Указу Президента щодо уніфікації номерів і ліквідації «привілейованих» знаків. Крім того, на нових реєстраційних і водійських документах введено по кілька голограм, які покликані унеможливлювати підробки. Як зауважив заступник начальника Управління ДАІ Управління МВС в Житомирській області підполковник Анатолій Баранчук, ціна на згадані документи стане вищою. Тепер, згідно з затвердженими тарифами, за свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу необхідно заплатити 67 грн. 50 коп. (раніше це коштувало 2 грн. 63 коп.) і стільки ж за посвідчення водія (попередня ціна — 2 грн. 48 коп.). Цілком зрозуміло, що початок практичної реалізації цих нововведень не викликав захоплення у місцевих водіїв. Проте, як запевнив А.Баранчук, офіційних скарг поки що немає, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Пенсіонери готові платити за проїзд

500 пенсіонерів Сєвєродонецька Луганської області звернулися до міської ради з проханням не підвищувати ціни на проїзд у міських тролейбусах. Як повідомив представник виконкому Северодонецької міськради, пенсіонери, які зараз мають право безкоштовного проїзду, готові платити за проїзд 15-20 копійок, якщо влада залишить вартість проїзду для всіх інших категорій пасажирів колишньою — 50 коп. Така пропозиція пов’язана з тим, що пенсіонери побоюються припинення роботи громадського транспорту в місті в разі підвищення цін на проїзд.

Основним видом транспорту в Сєвєродонецьку є тролейбуси. На сьогодні вартість проїзду в тролейбусах міста становить 0,5 гривні. Усього в місті працюють 50 тролейбусів, які обслуговують щодня 37 тисяч пасажирів пільгових категорій, тоді як у Сєвєродонецьку на сьогодні проживають понад 140 тисяч жителів, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати