ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?
ЄЕП — черговий віз чи вигода?![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20030927/4172-8-1.jpg)
Тетяна КАРА-ВАСИЛЬЄВА, член-кореспондент Академії мистецтв України, доктор мистецтвознавства:
— Хороше те, що 25 вересня моїй мамі виповнилося 85 років. Радує, що вона повна сил, адже все життя дуже плідно працювала редактором газети «Культура і життя». Друга приємна подія, що трапилася цього тижня, — святкування 22 вересня десятилітнього ювілею Жіночого товариства імені Олени Теліги. За ці десять років воно стало потужною організацією й бере активну участь у громадському житті нашої держави, а головне — утверджує ідеї національної гідності та незалежності України. Що до негативного, то можу сказати таке: це стан нашого економічного життя.
Павло СТОРОЖЕНКО, редактор газети «Полтавський вісник»:
— Мене надзвичайно стривожило підписання угоди про Єдиний економічний простір. Крім того, тлумачення цієї події теж дуже різні. Мене турбують права України, які вона буде мати, ставши членом ЄЕП. А вони поставлені так, що вона завжди буде виконувати чиєсь рішення. Тому тепер Україна знову буде прив’язана до чергового возу. Взагалі я не проти, щоб Україна кудись вступала, укладала якісь угоди. Але ця угода підтверджує наше «куряче» економічне бачення. Бо ми бачимо лише ту зернину, що лежить перед нами, а далі, де висипаний ланцюжок зернинок, ми просто не хочемо бачити. Тобто, лише миттєву вигоду. Бо, мовляв, може, щось нам дадуть. А хорошим було те, що вся Полтава і полтавчани святкували 23 вересня День міста.
Михайло МЕЛЬНИК, доктор соціологічних наук, професор, президент Центру інформаційно-правової допомоги органам місцевого самоврядування:
— Головне те, що результати угоди між Росією, Україною, Казахстаном і Білоруссю підштовхнули західні держави до активізації політичних стосунків з Україною. Це дає нам надію на більш об’єктивну оцінку з боку європейських країн і майбутнє місце та роль у Європі. Це, думаю, і є те хороше. З точки зору негативу можна виділити підходи, що стосуються формування бюджету на наступний рік, які пахнуть нафталіном і не передбачають суттєвих змін у соціальній політиці держави. А це означає подальше падіння й рівня освіти.
Олексій ПЛОТНІКОВ, доктор економічних наук, завідувач відділу міжнародних валютних фінансових відносин Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України:
— Позитивне те, що Україна підписала договір, до якого увійшов цілий пакет документів про ЄЕП. І це добре, незважаючи на те, що це, можна сказати, рамкова угода, яка може наповнюватися новими й новими корективами. Але це безперечно позитивне явище. І не тільки в Україні, тому що його параметри визначають міждержавні відносини. Якщо говорити про світові події, то цього тижня в Об’єднаних Арабських Еміратах пройшли збори Світового банку і Міжнародного валютного фонду. Але цю подію складно оцінити як щось гарне чи ні, тому що вона проходила в звичайному робочому режимі. Для мене гарним було те, що я вичитав верстку своєї книги «Фінансовий менеджмент транснаціональних корпорацій», яка має вийти в листопаді. І це добре, тому що такої літератури у нас мало. З урахуванням того, що я постійно дивлюся новини по всіх українських каналах, переглядаю безліч іноземних каналів, читаю різні сторіночки в Інтернеті, важко виділити щось погане, оскільки до поганого звикаєш. Тому більшої маси негативу, ніж там, цього тижня я не спостерігав.